Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Rośnie strata Stocha

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie w Planicy i ma już 1081 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Swojej pozycji nie poprawi już, bo Kamil Stoch, który jest trzeci, ma niemal dwieście punktów przewagi. Natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach Stoch został wyprzedzony przez Żyłę i spadł na czwartą lokatę.

Ryoyu Kobayashi zapewnił sobie Kryształową Kulę już na początku marca. Japończyk wygrał też w tym sezonie Turniej Czterech Skoczni oraz cykl Raw Air. Kobayashi jest obecnie liderem klasyfikacji lotów narciarskich i w Planicy będzie miał szansę na zdobycie czwartego trofeum. Ale wielu skoczków może jeszcze zmienić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W piątek odbyły się zawody w Planicy, gdzie najlepszy okazał się Niemiec Markus Eisenbichler. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Piotr Żyła.

Dawid Kubacki awansował dzięki bardzo dobrej drugiej próbie na 7. lokatę. Jakub Wolny nie utrzymał swojego 5. miejsca, które zajmował po I serii. Ostatecznie był 12. Z kolei znacznie słabiej spisał się Kamil Stoch, który został sklasyfikowany na 18. miejscu. Tym samym zmianom uległa klasyfikacja generalna PŚ.