Markus Eisenbichler najlepszy w Planicy! Piotr Żyła stanął na najniższym stopniu podium

Piotr Żyła stanął na najniższym stopniu podium piątkowego konkursu indywidualnego w Planicy. Wygrał aktualny mistrz świata, Niemiec Markus Eisenbichler. Z kolei znacznie słabiej spisał się Kamil Stoch, który ostatecznie był 18.

Piotr Żyła stanął na najniższym stopniu podium piątkowego konkursu indywidualnego w Planicy. Wygrał aktualny mistrz świata, Niemiec Markus Eisenbichler, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi, który już zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Dawid Kubacki awansował dzięki bardzo dobrej drugiej próbie na 7. lokatę. Jakub Wolny nie utrzymał swojego 5. miejsca, które zajmował po I serii. Ostatecznie był 12. Z kolei znacznie słabiej spisał się Kamil Stoch, który został sklasyfikowany na 18. miejscu.

Po I serii liderem konkursu był Ryoyu Kobayashi, który skoczył 242 metry. Identyczną odległość osiągnął Piotr Żyła, który jednak skakał z wyższego rozbiegu, w związku z czym był klasyfikowany na 3. pozycji. Na 5. miejscu był Jakub Wolny, który po raz kolejny w tym sezonie poprawił rekord życiowy - 235,5 metra. W drugiej dziesiątce klasyfikowani byli kolejni Polacy. Dawid Kubacki był 14., a Kamil Stoch 15. Punktów nie zdobył Maciej Kot, który po skoku na 197 metrów zajął 35. lokatę.

Druga seria nie poprawiła pozycji lidera polskiej kadry. Po skoku 209,5 metra spadł o trzy miejsca, kończąc zawody na 18. pozycji. Swojej pozycji nie utrzymał także Jakub Wolny, który zajął 12. miejsce. Znacznie lepiej poradzili sobie z kolei Kubacki i Żyła. Ten pierwszy awansował na 7. lokatę, po skoku na 230 metrów. Z kolei Piotr Żyła skoczył 234 metry, co pozwoliło mu utrzymać swoją pozycję na podium. Ostatecznie wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, przed Japończykiem Ryoyu Kobayashim.