Sport.pl

Skoki narciarskie. Piękna walka Kamila Stocha o podium. Stefan Kraft przeskoczył rywali

Kamil Stoch zajmował po pierwszej serii dopiero ósmą lokatę, ale dzięki świetnemu skokowi w drugiej serii zameldował się na czwartej lokacie. Wtorkowe zawody Pucharu Świata w Lillehammer z cyklu Raw Air wygrał Stefan Kraft.

Po pierwszej serii najbardziej zadowolony mógł być Kubacki, który skokiem na odległość 133 metrów zapewnił sobie trzecie miejsce. Stoch poszybował trzy metry krócej i był siódmy. Do drugiej serii awansował także Jakub Wony (27. miejsce) i Stefan Hula (28.). Tylko Piotr Żyła nie zdołał się załapać.

W drugiej serii warunki ciągle się zmieniały. Hula osiągnął 122.5 metra, a Wolny aż 129. Pierwszy z nich zakończył zawody na 24. miejscu, a Wolny na 21. pozycji.

Kraft poza zasięgiem rywali

Kamil Stoch osiągnął 137 metrów w drugiej serii i awansował z ósmej na czwartą lokatę. Kubacki, po drugim skoku, spadł na ósmą lokatę. Konkurs wygrał Kraft, który przypieczętował triumf lotem na odległość 141 metrów. Żaden skoczek nie osiągnął takiego rezultatu. Drugi był Johansson, a trzeci R. Kobayashi.

Klasyfikacja Raw Air

Trwa mordercza rywalizacja w Raw Air. Jak wygląda klasyfikacja generalna norweskiego turnieju po skokach w Oslo i w Lillehammer? Kolejny awans zaliczył Kamil Stoch.

Więcej o:
Komentarze (5)
Skoki narciarskie. Piękna walka Kamila Stocha o podium. Stefan Kraft przeskoczył rywali
Zaloguj się
 • chlopzmazur

  Oceniono 3 razy 1

  Co za EGZALTACJA !!! redaktorzyny GW.
  "Mordercza" rywalizacja.Czy to pisze jakas panienka pensjonarka?

 • cxubmsqq1

  Oceniono 3 razy 1

  'Mordercza rywalizacja', redaktorze?

  Przeciez juz jest wiadome kto wygra, chociaz to raptem polowa Raw Air. Pomoge niezbyt rozgarnietemu adeptowi sztuki dziennikarskiej: Kraft/Johansson/Kobayashi (senior) maja taka przewage nad reszta, iz tylko fuks moze pozbawic zwyciestwa jednego z nich.

  Inna sprawa, iz rywalizacja miedzy ta trojka jest pasjonujaca. Ale 'mordercza', redaktorze? Jakies horrory sie oglada w ukryciu przed rodzicami?

 • boromir195419

  0

  W zasadzie wszystko ''pozamiatane '' . Dla nas Polaków sezon udany ze względu na historyczne zwycięstwo w PN które wkrótce powinno stać się faktem wobec słabszej formy Niemców i dzięki gigantycznej przewadze nad pozostałymi.Trzech Polaków w TOP 10 to też historyczne wydarzenie . Mistrzostwa Świata wypadły ... całkiem dobrze . Wszystko dzięki wspanałemu trenerowi z którym umowy ..... bym nie przedłużał jeśli jest szansa na zatrudnienie trenera z Szwajcarii . Mimo olbrzymich zasług Austriak nie trafił z optymalną formą na MŚ a na koniec sezonu nasze orły dostały ''zadyszki '' . Jeśli Horngaher podpisze z nami umowę / tj. jeżeli Niemcy Z NIEGO ZREZYGNUJĄ / TO I TAK PODPISZE UMOWĘ NA ROK BO WIE ŻE NIE MAMY ZAPLECZA CZYLI żadnych perspektyw na przyszłość . Każdy wie że po Olimpiadzie zakończą sie definitywnie / na wiele lat / czasy świetności więc dobrze byłoby na ten czas zatrudnić Szwajcara by ''dociągnął naszych dziadków '' do Olimpiady na przyzwoitym poziomie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX