Sport.pl

Skoki narciarskie. Kobayashi z Pucharem Świata! Polacy zawiedli w Oslo

Robert Johansson wygrał pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata i powiększa przewagę w Raw Air! Puchar Świata zdobył Ryoyu Kobayashi, który zajął piąte miejsce. Polscy skoczkowie zawiedli.

Robert Johansson okazał się najlepszy w niedzielnym konkursie Pucharu świata w Oslo. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzeci był Peter Prevc, który po bardzo długiej przerwie wrócił na podium Pucharu Świata. 

Niestety, konkurs nie wyszedł Kamilowi Stochowi. Polak po pierwszej serii zajmował szóste miejsce po skoku na 125,5 metra. W finale skok jednak zupełnie mu nie wyszedł, bo Polak poszybował zaledwie 117 metrów i spadł aż na 13. miejsce. Wynik Stocha oznacza, że Puchar Świata w sezonie 2018/2019 zdobył Ryoyu Kobayashi. Japończyk zajął piąte miejsce i potrzebował co najwyżej 13. lokaty Stocha. Okazało się właśnie, ze Stoch zajął to miejsce, a Kobayashi może świętować pierwszy Puchar Świata dla Japonii. 22-latek zapewnił sobie Kryształową Kulę aż na pięć konkursów przed końcem rywalizacji.  

Pozostali Polacy też zawiedli 

Konkurs w Oslo nie wyszedł też pozostałym Polakom. W drugiej dziesiątce znalazł się Jakub Wolny (122,5 m, 123,5 m). Polski skoczek latał w Oslo nieźle, ale brakowało mu przede wszystkim metrów. Mimo że w drugiej serii 24-latek skoczył dalej, to i tak zaliczył spadek w klasyfikacji i konkurs zakończył na 19. miejscu. 

Jeszcze dalej w klasyfikacji znalazł się mistrz świata z Seefeld Dawid Kubacki (123 m, 115 m) w drugiej serii trafił na słabe warunki, a że na tej skoczni nie radził sobie dobrze, to spadł aż pięć metrów przed punktem K i zakończył rywalizację na 24. miejscu. Piotr Żyła po skokach na 124 i 113,5 metra zajął dopiero 26. miejsce.

Do drugiej serii nie udało się wejść Stefanowi Huli (35. miejsce) i Pawłowi Wąskowi ( 42. miejsce)

Więcej o:
Komentarze (25)
Skoki narciarskie. Kobayashi z Pucharem Świata! Polacy zawiedli w Oslo
Zaloguj się
 • janadamf

  Oceniono 7 razy 3

  Znowu............ zawiedli? To brzmi prawie jak komplement. Juz po pierwszej serii bylo gorzej niz kijowo ale i tego te nasze asy mie byli w stanie utrzymac. Czas nie tylko na nowego trenera ale i na nowych zawodnikow.

 • race444

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawy tylko jestem co bedziecie pisali kiedy Stoch, Zyla i Kubacki zakoncza kariery ???. Hmmmm wtedy sukcesem bedzie Polak w II serii.

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy 0

  Tłuszcza w fotelu i z piwem w dłoni juz narzeka.... kochani, chłopaki wygraja druzynowo puchar, jakby nawet przestali skakać najpawdropodbniej tez im nic nie grozi, indywidualnie nie ma juz nic do wygrania, mistrozstwa sie skonczyly tydzeen temu. Zarobili swoje i dalej zarabiaja... jak sien ie podoba to sami narty na nogi i na skocznie:) za dwa tryz lata bedizemy sie ciezsyc ze ktokolwiek bedize w trzydziestce:)

 • klimek1974

  Oceniono 6 razy 0

  3 polakow w generalnej w pierwszej piatce
  Prawo Polacy
  Nigdy tak dobrze nie było

 • dead_skunk

  Oceniono 17 razy -15

  Dobrze, ze ten niemiaszek Horngacher odchodz. Nikt po nim plakac w Polsce nie bedzie. Zrobil wszystko, zeby mistrzostwa nam sie nie ucaly i zeby Kamil nie zdobyl krysztalowej kuli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX