Sport.pl

Skoki narciarskie. Niemcy zwodzą Stefana Horngachera. Zmienili swoją propozycję!

Przeciągają się negocjacje Stefana Horngachera z niemieckim związkiem narciarskim. DSV w ostatnim czasie zmieniło kilka swoich propozycji dla Austriaka. PZN przygotował dwie kandydatury trenerów.

Stefan Horngacher nadal nie określił swojej przyszłości. Austriak nie podjął decyzji, czy będzie prowadzić kadrę Polski czy Niemiec, choć zapowiadał, że swoją decyzję przekaże władzom PZN-u do końca mistrzostw, a opinia publiczna dowie się o niej do zakończenia sezonu w słoweńskiej Planicy. 

Okazuje się jednak, że Stefan Horngacher od kilku tygodni miał ofertę z Niemieckiego Związku Narciarskiego. Jak udało nam się dowiedzieć od jednego z niemieckich dziennikarzy, w czasie mistrzostw świata Horngacher dostał jednak już konkretną propozycję współpracy z niemiecką kadrą, którą mocno różniła się od wcześniejszych zapowiedzi, a Niemcy nie zgodzili się na wiele jego żądań dotyczących pracy w kadrze. 

Niemcy zmienili propozycje

Z lakonicznych przekazów dowiedzieliśmy się, że chodzi o zakres obowiązków, budżety dla kadr i dobór współpracowników. Już w sobotę Adam Małysz zdradził przykładowo dziennikarzom, że doktor Harald Pernitsch, którego do polskiego sztabu ściągał właśnie Austriak nie dostał propozycji współpracy z Niemcami - Pernitsch to jest człowiek Horngachera, ale powiedział, że na razie żadnej propozycji nie dostał i jeśli my go dalej chcemy, to on też chce z nami dalej pracować. To jest dla mnie bardzo pozytywne - mówił w sobotę Adam Małysz.

To właśnie dlatego Horngacher miał poprosić o kilka dodatkowych dni do namysłu, a w tym tygodniu jeszcze raz miał spotkać się z władzami DSV, by przedyskutować kwestię kontraktu. Polski Związek Narciarski jest jednak przygotowany na ewentualne odejście szkoleniowca i już teraz ma przygotowane dwie kandydatury trenerów, którzy mogą zastąpić Austriaka.

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  • Skoki - Puchar Świata

   lp. zawodnik punkty
   1 Ryoyu Kobayashi 2085
   2 Stefan Kraft 1349
   3 Kamil Stoch 1288
   4 Piotr Żyła 1131
   5 Dawid Kubacki 988
   6 Robert Johansson 974
   7 Markus Eisenbichler 937
   8 Johann Andre Forfang 892
   9 Timi Zajc 833
   10 Karl Geiger 765
   22 Jakub Wolny 328
   40 Stefan Hula 69
   47 Maciej Kot 25
   67 Paweł Wąsek 4

   • Lider PŚ
  • Skoki - Puchar Narodów

   lp. kraj punkty
   1 Polska 6083
   2 Niemcy 5650
   3 Japonia 4813
   4 Austria 4530
   5 Norwegia 3943
   6 Słowenia 3736
   7 Szwajcaria 1467
   8 Czechy 1056
   9 Rosja 867
   10 Finlandia 396
   11 Bułgaria 134
   12 USA 18
   12 Kanada 18
   14 Estonia 12
   15 Włochy 7
   16 Kazachstan 0
   16 Francja 0

   • Lider PŚ
  • Skoki - TCS

   lp. zawodnik punkty
   1 Ryoyu Kobayashi 1098
   2 Markus Eisenbichler 1035.9
   3 Stephan Leyhe 1014.1
   4 Dawid Kubacki 1010.8
   5 Roman Koudelka 1006.3
   6 Kamil Stoch 994
   7 Andreas Stjernen 988
   8 Robert Johansson 983.2
   9 Daniel Huber 970.4
   10 Kilian Peier 959.3
   19 Piotr Żyła 842.1
   29 Jakub Wolny 654.5
   36 Stefan Hula 479.1
   51 Aleksander Zniszczoł 194.5
   61 Maciej Kot 95

   • Lider turnieju
  Komentarze (55)
  Skoki narciarskie. Niemcy zwodzą Stefana Horngachera. Zmienili swoją propozycję!
  Zaloguj się
  • grundol1

   Oceniono 15 razy 13

   Różnica jest taka, że w Polsce Horngacher dzieli i rządzi, spełniane są wszystkie jego zachcianki. W Niemczech będzie trybikiem wielkiego biurokratycznego molocha. Tyle, że tam może być tym trybikiem, większym lub mniejszym, do emerytury.

  • anty_populista

   Oceniono 12 razy 8

   Stefan, ty się dwa razy dobrze zastanów. Wiesz jak jest u nas - tu jesteś królem. I wiesz, jak jest w Niemczech - tam będziesz tylko panem trenerem, ważnym, ale w karnym szeregu z piramidą smutnych sztywnych panów nad sobą, którzy zapędzą ciebie do własnych tabelek.

  • szats69

   Oceniono 23 razy 7

   Horngacher to cwaniak. On już kombinował, kiedy naciskał na tylko roczną umowę. Powinniśmy wtedy go przycisnąć bo wiadomo, że nas interesuje długofalowy rozwój. I dzisiejszego serialu by w ogóle nie było. A gdyby odmówił to trudno. Nowy trener byłby już rok do przodu w budowaniu zespołu. Minął ten rok i znowu nie wiemy na czym stoimy. PZN powinien bardziej twardo negocjować jeśli jednak będzie chciał zostać w Polsce. No sorry, ale taka sytuacja, że nic lepszego nie dostałem, to z łaski może wezmę waszą górę pieniędzy jest słabe. Jemu też powinno zależeć, a nie tylko nam. Już i tak mega zepsuł atmosferę w kadrze.

  • wernyh

   Oceniono 8 razy 6

   Wczujcie się w jego sytuację. Stoch, Żyła, Kubacki - z racji wieku wkrótce przestaną dobrze skakać, będą co najwyżej cieniami dawnych siebie, tak jak cieniem dawnego siebie jest dziś Amman. Czy z Wolnego, Wąska i Pilcha da się zmontować nowy dream team? Tego żaden fachowiec w tej chwili nie przewidzi. Obiektywnie rzecz biorąc - niemieckie skoki w przyszłości lepiej rokują niż polskie.
   A co jeśli pasmo sukcesów polskich skoków się skończy? Wiadomo. Wielka ogromna fala hejtu ze strony miłujących bliźniego polskich chrześcijan (próbkę tego mamy nawet tu na tym forum).
   Podejrzewam więc, że serce podpowiada mu, żeby został przy skoczkach, z którymi już jakoś się zżył. Ale rozum - raczej podpowiada mu, żeby postawił na Niemcy.

  • najgorszy.sort.polakow

   Oceniono 7 razy 5

   Jeszcze trochę i facet zostanie z niczym. I tak się skończy ta epopeja.

  • agnrodis

   Oceniono 6 razy 4

   Atmosfera zrobila sie tak toksyczna, ze nawet jak Horngacher zostanie w Polsce, to nie wrozy to niczego dobrego.

  • eurotram

   Oceniono 6 razy 4

   Normalne zasady rynku pracy: Stefan się w zasadzie określił i częściowo spalił za sobą most do Polski,to Niemcy poczuli się mocniejsi w negocjacjach.
   Niestety,uczciwość raczej nie popłaca w negocjacjach z pracodawcą:. Będąc bezrobotnym (lub jeśli nowy pracodawca wie,że się zwalniasz ze starej firmy) nigdy nie dostaniesz takiej stawki jak aktualnie pracując u mocnej konkurencji i jeszcze dając nowemu jasno do zrozumienia,że zastanawiasz się nad zostaniem w starej firmie. Bezrobotny lub zwalniający się może postępuje uczciwie,ale zdaje się całkowicie na łaskę i niełaskę nowego pracodawcy. Stefan to w gruncie rzeczy uczciwy chłop,powiedział chłopakom jak się naprawdę sprawy mają zanim oficjalnie ogłosił decyzję i teraz za to płaci.

  • antua

   Oceniono 3 razy 3

   Tak szczerze mówiąc, już dawno bym szukał innych trenerów. Obecny trener jest super, ale nie mozna nic na siłę. Gdyby polski ZPN szukał alternatywnego trenera to obecnemu trenerowi dałoby do myślenia....

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX