Skoki narciarskie. Sensacja na MŚ! Mistrz olimpijski odpadł już po pierwszej serii!

Andreas Wellinger, mistrz olimpijski z normalnej skoczni z Pjongczangu, nie awansował do drugiej serii konkursu mistrzostw świata!

Andreas Wellinger w Pjongczangu zdobył indywidualnie złoty oraz srebrny medal oraz srebro z niemiecką drużyną. W tym sezonie Niemiec jednak zawodzi. Zajmuje dopiero 17. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z 313 punktami wywalczonymi w 20 konkursach.

Wellinger zawiódł

Wellinger w pierwszej serii konkursu mistrzostw świata skoczył co prawda 119,5 m, ale miał fatalne oceny - łącznie dostał od sędziów za styl zaledwie 47 punktów. Przez to zajął dopiero 32. miejsce. Jeszcze w listopadzie Wellinger zapowiadał, że jest spokojny o swoją formę w tym sezonie. Przed sobotnim konkursem Wellinger zdradził, że według niego faworytami do złotego medalu są jego koledzy z drużyny: Karl Geiger i Markus Eisenbichler. Ostatecznie złotym medalistą został Eisenbichler, a srebrnym Geiger!