Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Willingen Five. Mamy podium! Trzech Polaków w czołówce!

Ryoyu Kobayashi wygrał turniej Willingen Five! Japończyk wyprzedził drugiego Piotra Żyłę aż o 28.9 pkt. Polak miał za to zaledwie 0,6 pkt przewagi nad trzecim Karlem Geigerem.

Willingen Five to klasyfikacja obejmująca pięć skoków oddanych podczas zawodów w Willingen - jeden skok z piątkowych kwalifikacji oraz z sobotniego i niedzielnego konkursu. Zwycięzca poza nagrodami przyznawanymi za normalne konkursy Pucharu Świata otrzymuje premię finansową w wysokości 25 tysięcy euro. Była to druga edycja Willingen Five - pierwszą wygrał Kamil Stoch, który wyprzedził Johanna Andre Forfanga i Daniela-Andre Tandego.

Ryoyu Kobayashi zdecydowanie wygrał drugą edycję turnieju. Jego łączna nota wyniosła 737.5 pkt. Drugi Piotr Żyła zdobył 708.6 pkt, a trzeci Karl Geiger 708 pkt. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, do podium zabrakło mu 10,6 pkt. Piąty był Dawid Kubacki z 685.7 pkt.