Sport.pl

Skoki narciarskie. Jest stanowisko ws. Horngachera! Adam Małysz zabrał głos

- Niemcy się cieszą, że będzie ich trenerem? A dlaczego Polacy się nie cieszą? Powinni wspierać, pokazać w internecie, że są ze Stefanem i okazać mu wsparcie. Ja jestem przekonany, że Stefan Horngacher zostanie w Polsce. W Niemczech nie będzie miał tak dobrze jak ma w Polsce - powiedział Adam Małysz, dyrektor PZN, w wywiadzie dla portalu Skijumping.pl.

"Stefan Horngacher ma zastąpić Wernera Schustera na stanowisku szkoleniowca niemieckiej kadry po zakończeniu obecnego sezonu" - poinformował na Twitterze Dominik Formela ze Skijumping.pl. Ten sam dziennikarz zapytał o oficjalne stanowisko w tej sprawie Adama Małysza, dyrektora PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej. - Ja jestem przekonany, że Stefan Horngacher zostanie w Polsce. Rozmawiamy codziennie, nie naciskam, bo to Stefan musi podjąć ostateczną decyzję. Niemcy się cieszą, że będzie ich trenerem? A dlaczego Polacy się nie cieszą? Powinni teraz wspierać, pokazać w internecie, że są ze Stefanem i okazać mu wsparcie - zaapelował Małysz w wywiadzie dla portalu Skijumping.pl. Czy PZN będzie wystanie rywalizować z Niemieckim Związkiem Narciarskim? - Mamy karty w ręku od samego początku. W Niemczech Stefan nie będzie miał tak dobrze jak ma w Polsce. Może się mylę, ale u nas ma naprawdę wszystko - zaznaczył Małysz po piątkowym konkursie na skoczni w Oberstdorfie.

 

Werner Schuster w czwartek ogłosił, że po sezonie przestanie trenować niemiecką kadrę. Głównym kandydatem do zastąpienia go jest prowadzący Polaków Stefan Horngacher. Jak się okazuje, trener polskiej kadry miał już podjąć decyzję i zgodzić się na prowadzenie drużyny naszych zachodnich sąsiadów. W marcu 2018 roku umowa Horngachera została przedłużona zaledwie o rok. Polacy optowali za czteroletnią, a potem za dwuletnią umową. Horngacher i jego małżonka nie chcieli jednak aż tak długiego kontraktu. Trener doskonale wiedział, że presja w polskich skokach jest ogromna, a wiosną 2019 roku zwolnić się może stanowisko trenera reprezentacji Niemiec. Austriak chciał panować nad sytuacją i mieć możliwość wyboru. Już wkrótce Polska i Niemcy mogą się licytować o trenera, ale wszystko wskazuje na to, że ostateczną decyzję i tak podejmie... jego żona Nicole Hoffmeyer (była fizjoterapeutka kadry Niemiec). Chciałaby, żeby Austriak wrócił do domu (Horngacher mieszka na stałe w okolicach Hinterzarten).

- Horst Huettel, dyrektor sportowy skoków i kombinacji w Niemieckim Związku Narciarskim, powiedział, że na rynku jest niewielu trenerów na takim poziomie jak Werner Schuster i Stefan Horngacher. Między wierszami można wyczytać, kogo chce federacja - mówi Matthias Bielek, komentator skoków w niemieckim Eurosporcie. - Jeśli niemiecka federacja zauważy szansę, by pozyskać Horngachera, to zrobi wszystko, co w jej mocy, by go ściągnąć. Horst Huettel, dyrektor sportowy skoków i kombinacji w DSV, powiedział na konferencji Schustera, że nie było żadnych rozmów, żadnego kontraktu z Horngacherem. Ale ludzie z DSV wiedzą, że jego kontrakt w Polsce się kończy – mówi Bielek. - On jest na szczycie listy życzeń – mówi komentator Eurosportu.

Więcej o:
 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 2085
  2 Stefan Kraft 1349
  3 Kamil Stoch 1288
  4 Piotr Żyła 1131
  5 Dawid Kubacki 988
  6 Robert Johansson 974
  7 Markus Eisenbichler 937
  8 Johann Andre Forfang 892
  9 Timi Zajc 833
  10 Karl Geiger 765
  22 Jakub Wolny 328
  40 Stefan Hula 69
  47 Maciej Kot 25
  67 Paweł Wąsek 4

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Polska 6083
  2 Niemcy 5650
  3 Japonia 4813
  4 Austria 4530
  5 Norwegia 3943
  6 Słowenia 3736
  7 Szwajcaria 1467
  8 Czechy 1056
  9 Rosja 867
  10 Finlandia 396
  11 Bułgaria 134
  12 USA 18
  12 Kanada 18
  14 Estonia 12
  15 Włochy 7
  16 Kazachstan 0
  16 Francja 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 1098
  2 Markus Eisenbichler 1035.9
  3 Stephan Leyhe 1014.1
  4 Dawid Kubacki 1010.8
  5 Roman Koudelka 1006.3
  6 Kamil Stoch 994
  7 Andreas Stjernen 988
  8 Robert Johansson 983.2
  9 Daniel Huber 970.4
  10 Kilian Peier 959.3
  19 Piotr Żyła 842.1
  29 Jakub Wolny 654.5
  36 Stefan Hula 479.1
  51 Aleksander Zniszczoł 194.5
  61 Maciej Kot 95

  • Lider turnieju
Komentarze (28)
Skoki narciarskie. Jest stanowisko ws. Horngachera! Adam Małysz zabrał głos
Zaloguj się
 • scierplaminoga

  Oceniono 12 razy 8

  nie ma wszystkiego... nie ma zaplecza, które pozwoli mu utrzymać się jako trener na wysokim poziomie. Apelował by juniorzy i kadry B i C były traktowane profesjonalnie, a nie są. Są niedofinansowane, muszą trenować z trenerami z przypadku. Horngaher musi mieć zaplecze by osiągać sukcesy, a Niemcy czy Austria mu to zapewni

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 3

  Malysz - wszystko wiedzacy
  w Polsce ma wszystko - tylko ze rodzina Stefana nie ma - a to sie jednak w Niemczech gdzie mieszka liczy
  liczy sie tez w jakim pieknym miejscu mieszka = bajka po prostu
  i jesscze mnostwo rzeczy sie liczy
  najmniej pieniadze i te wszystkie polskie frykasy !!
  jako trener nic wiecej w Polsce juz nie osiagnie - moze byc tylko gorzej - wiec wniosek jest oczywisty

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 2 razy 2

  OK,Adam!
  Panie Horngaher wspieram całym sercem pańską decyzję! Najważniejsze to mądry wybór! Jak panu zależy na spokoju, dobrych wynikach, miłej atmosferze, braku hejtu w przypadku trochę gorszych wyników to nie ma co się zastanawiać! Wracaj Pan do cywilizacji, u nas będzie jak zawsze! Na Pana szambo i tak popłynie we wszystkich komentarzach niezależnie co Pan zrobi. Jak nasze dziadki zaczną coraz gorzej skakać to pompa pójdzie na Pana, jak Pan odejdzie teraz - to też! A przecież lepiej być u siebie niż na emigracji!

 • 23tryt

  Oceniono 1 raz 1

  Orlen zapłacił za Kubicę, kogo więc deweloper Kaczyński wskaże do sponsorowania kontraktu Horngachera, żeby PIS-owska tłuszcza dalej oglądała skoki w tvp , może PKO S.A? (tylko tym razem będą skuteczne szumidła)

 • cxubmsqq1

  Oceniono 9 razy 1

  Panie Malysz - w Polsce bedzie mial Horngacher 'karty', w Niemczech zas pieniadze.

  'Internetowe wsparcie' - panie Malysz….. 'W Polsce ma wszystko'? Panie Malysz - zyje poza Polska i mam 'wszystko'... co za brednie….

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 0

  no to co ???? ogłaszamy ńarodową żałobę i nalewamy tylko do połowy ---kieliszka ----prawda zimowy dyrektorku ?????

 • dvla

  Oceniono 2 razy 0

  Oj tam dyrektor od kombinacji. Co na to prezes Ochódzki od lolity? Po co jest ten PZN? Koniaczek?

 • net_friend

  Oceniono 4 razy 0

  Gramy w pierwszej lidze a tu liczy się ile leży na stole. Są kwoty od których pani Horngacher nie będzie tęskno i taką trzeba wyłożyć. Na kłopoty Orlen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX