Skoki narciarskie. Kamil Stoch spadł w klasyfikacji generalnej PŚ! Nowy faworyt MŚ?

Kamil Stoch spadł z drugiego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich!

Kamil Stoch w Sapporo zajął drugie oraz szóste miejsce. W klasyfikacji generalnej wyprzedził go jednak Stefan Kraft. Austriak znajduje się w kapitalnej formie, wygrał trzy ostatnie konkursy PŚ - jeden w Zakopanem i oba w Sapporo. Z tego względu Kraft wyrósł na jednego z głównych faworytów mistrzostw świata, które odbędą się w lutym w austriackim Seefeld. Obecnie Kraft ma 37 punktów przewagi nad Stochem. Zdecydowanym liderem nadal jest Ryoyu Kobayashi, który ma aż 452 punkty przewagi nad Kraftem i nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek mógł mu zabrać Kryształową Kulę.  Piotr Żyła zajmuje czwarte miejsce, natomiast Dawid Kubacki piąte. Pozostali Polacy zajmują dalsze pozycje - Jakub Wolny jest 29., Stefan Hula 35., Maciej Kot 43., natomiast Paweł Wąsek 63. Wąsek wystąpił tylko w konkursie rozgrywanym w Zakopanem, gdzie zdobył cztery punkty.