Sport.pl

Skoki narciarskie. Fatalne rokowania po dramatycznym upadku Davida Siegela. Eisenbichler płakał

Niemcy wygrali sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem, ale nie mają zbyt wielkich powodów do radości. Wszystko przez fatalny upadek Davida Siegela, przez który jego sezon prawdopodobnie się już skończył.

David Siegel w drugiej serii skoczył aż 142,5 m, ale nie ustał skoku i upadając uderzył głową w zeskok. Niemiec długo nie podnosił się z zeskoku i został z niego zniesiony na noszach. - Markus Eisenbichler powiedział nam, że jego kolano jest raczej w rozsypce - powiedział w rozmowie z TVP Maciej Kot. Obecnie Niemiec przebywa w szpitalu. Siegel prawdopodobnie doznał poważnego skrętu kolana, przez co prawdopodobnie już nie wróci w tym sezonie skoków. W ten sposób ominie go nie tylko pozostała część Pucharu Świata, ale również mistrzostwa świata w Seefeld, czyli najważniejsza impreza sezonu.

- Markus Eisenbichler stał ze łzami w oczach, a Werner Schuster nie mógł uwierzyć w to, co się stało. To było najprawdopodobniej najsmutniejsze zwycięstwo Niemców - napisał serwis Sport.de. - To bardzo trudna sytuacja. Nie chcę niczego przewidywać, ale prawdopodobnie straciliśmy Davida do końca sezonu - powiedział trener niemieckiej kadry Werner Schuster. Schuster oskarża jury o to, że nie skróciło rozbiegu, choć podkreślił, że Siegel popełnił również błąd przy lądowaniu. Szkoleniowiec Niemców długo kłócił się z działaczami FIS-u. - Nie czuję się dobrze. Muszę dowiedzieć się, jak się czuje - powiedział Markus Eisenbichler. Siegel zajmuje 22. miejsce w klasyfikacji generalnej - zdobył 131 punktów - ale w ostatnich konkursach spisywał się coraz lepiej.

Więcej o:
Komentarze (53)
Skoki narciarskie. Fatalne rokowania po dramatycznym upadku Davida Siegela. Eisenbichler płakał
Zaloguj się
 • this.man

  Oceniono 34 razy 34

  Czy Gazeta.pl nie potrafi sobie dać rady z ciągle pojawiającymi się ogłoszeniami o nowych stronach erotycznych? Przecież sprawę rozwiążą proste filtry. No chyba, że jest to forma reklamy, z której czerpiecie korzyści, ale w takim przypadku proszę opatrzyć je stosownym nagłówkiem: REKLAMA.

 • facio60

  Oceniono 30 razy 30

  Szkoda chłopaka.

 • iarna

  Oceniono 15 razy 13

  Szkoda. Walczył, dał maksa, chciał wygrać razem z drużyną. Wyrazy współczucia i zyczenia powrotu do zdrowia.

 • this.man

  Oceniono 15 razy 11

  Będzie dobrze jeżeli w ogóle wróci do skakania. Może "podziękować" sędziom zawodów, którzy po rekordowym skoku Eisenbichlera nie zdecydowali się na obniżenie belki.

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 6 razy 6

  Od razu było wydać po jego skoku, że będzie on daleki. Kiedy uderzył z impetem o grunt bez amortyzacji i prawa noga nie wytrzymała obciążenia, to kolano wygięło się w nienaturalny sposób. Źle to wyglądało... Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

 • lubiejakgram

  Oceniono 7 razy 5

  za dużo było bardzo długich skoków, Walter i jego ferajna do dymisji. Amatorszczyzna i tyle. Jutro będą skakać w podobnych warunkach z niższego rozbiegu o 5-6 belek, a podobno tylko Polak mądry po szkodzie.

 • michalmos

  Oceniono 7 razy 5

  Coś mi to przypomina Swego czasu też mieliśmy żałobę narodową, która zlazła się ze skokami w Zakopanem. Pamiętacie wypadek Jana Mazocha, bo ja tak. Pamiętam, że w tym czasie w kraju była żałoba po ofiarach zawalenia się dachu nad halą Międzynarodowych Targów Katowickich. A teraz mamy żałobę po Pawle Adamowiczu i wypadek Niemca w Zakopanem.

 • aussieozz

  Oceniono 4 razy 4

  To pokazuje jaki ten sport jest cholernie niebezpieczny.
  Dlatego w tym szaleństwie na wynik nie zapomnijmy że to co Ci chłopcy robią to jest niesamowite

 • paliwoda2

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież trener Niemiec mógł protestować przeciwko złej decyzji podniesienia belki. Nawet zwykły kibic widział,że daleko skaczą nawet tzw leszcze więc kiedy zaczęli skakać najlepsi podniesienie rozbiegu było niebezpieczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX