Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów. Niemcy wyprzedzili Polskę

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich spadła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Drużynę Stefana Horngachera wyprzedzili Niemcy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Polacy prowadzili jeszcze przed niedzielnym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Prowadzili, ale wyniki zawodów sprawiły, że drużyna Stefana Horngachera spadła na drugie miejsce.

W niedzielę najwyższe miejsce z Polaków zajął Dawid Kubacki, który był drugi. Kolejne miejsca zajęli Kamil Stoch (12.), Piotr Żyła (13.), Stefan Hula (36.), Maciej Kot (40.) i Jakub Wolny (45.).

W Bischofshofen dużo lepiej poradzili sobie Niemcy. 4. miejsce zajął Stephan Leyhe, 5. Markus Eisenbichler, 10. Karl Geiger, 15. Andreas Wellinger, 19. Constantin Schmid, 27. Richard Freitag, a 48. David Siegel.

Niemcy wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Niemcy mają 1915 punktów i o 11 "oczek" wyprzedzają Polaków. Trzecie miejsce zajmują Japończycy z dorobkiem 1530 punktów, a czwarte Norwegowie, którzy zgromadzili 1094 punkty. Piąta jest Austria z dorobkiem 1025 punktów.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w najbliższy weekend, 12 i 13 stycznia, we włoskiem Predazzo. Będą to dwa konkursy indywidualne.