Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Ga-Pa! Kamil Stoch trzeci!

Dawid Kubacki był najlepszy w kwalifikacjach do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch.

Turniej Czterech Skoczni przeniósł się z Oberstdorfu do Garmisch-Partenkirchen. W poniedziałek odbyły się kwalifikacje do drugiego konkursu imprezy zaplanowanego na noworoczny wtorek. Najlepszy w eliminacjach okazał się Dawid Kubacki, który wyprzedził lidera TSC Ryoyu Kobayashiego oraz Kamila Stocha

Do 1. serii konkursu w Ga-Pa awans uzyskało sześciu Polaków. Prócz Kubackiego i Stocha, 12. miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła, 25. Jakub Wolny, 36. Stefan Hula, a 40. Aleksander Zniszczoł. Maciej Kot, podobnie jak w Oberstdorfie, znów nie zdołał przebrnąć przez eliminacje - uplasował się na 51. pozycji. 

Po niedzielnym konkursie w Oberstdorfie liderem Turnieju Czterech Skoczni jest  Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o 0,4 punktu wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichler i o 1,8 punktu Austriaka Stefana Krafta. Najwyżej z Polaków jest Dawid Kubacki, który plasuje się na piątym miejscu.

Poznaliśmy też rywali naszych skoczków w 1. serii wtorkowego konkursu w Garmisch-Partenkirchen:

Dawid Kubacki  - Jernej Damjan

Kamil Stoch - Andreas Schuler

Piotr Żyła - Killian Peier

Jakub Wolny - Naoki Nakamura

Stefan Hula - Halvor Granerud

Aleksander Zniszczoł - Timi Zajc

Więcej o:
Komentarze (17)
Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Ga-Pa! Kamil Stoch trzeci!
Zaloguj się
 • jego_eminencja

  Oceniono 1 raz 1

  To sa mistrzostwa anorektycznych górali… czym tu sie podniecac? Ilu ludzi na swiecie uprawia skoki? To najlatwiejsza dyscyplina sportu, porównajmy z kolarstwem… plywaniem…. tenisem,,,, golfem…Trzeba jedynie przestrzegac diety dla anorektyków i byc niezbyt wysokim.

 • xzyzzy

  0

  czy sportpismak mógłby wyjaśnić zasadniczą kwestię - i co k.... z tego ?

 • camille.calmy

  Oceniono 2 razy 0

  No, no, ladny skok. A Kobayashi na drugiej pozycji mimo iz wyladowal o 4.5 m dalej. Dawid w pelni zasluzyl na 5k€. Natomiast interesujaca jest reklama pewnej firmy, ktora ukazuje sie czesto, gesto i to w dwoch jezykach. Po niemiecku i po POLSKU (bramy, drzwi).Zainteresowani spieszcie sie przed zakonczeniem konkursu 4S.

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy -2

  naprawde was pos..ło... kwalifikacje...

 • kot_kotando

  Oceniono 6 razy -2

  Czy kwalifikacje liczą się do jakiejś klasyfikacji?
  Może zaczekajmy do zawodów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX