Skoki narciarskie. Kamil Stoch zdeklasował rywali. Polak zdecydowanie najlepszy w 2018 roku

Kamil Stoch był zdecydowanie najlepszym skoczkiem w Pucharze Świata w 2018 roku. Polak zdobył w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zdobył aż 1417 punktów, wynika z wyliczeń portalu skijumping.pl.

Niedzielne zawody w Oberstdorfie były ostatnimi w kończącym się 2018 roku w Pucharze Świata. Najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, a Kamil Stoch był ósmy. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Kobayashi przed Stochem i Żyłą. Ale najlepszym skoczkiem w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był zdecydowanie Stoch.

Kamil Stoch zdeklasował rywali

W tym czasie rozegrano 28 konkursów PŚ - 22 indywidualne oraz sześć drużynowych. Kamil Stoch wygrał osiem razy, a jeszcze czterokrotnie zajmował miejsca na podium. Trzykrotny mistrz olimpijski zebrał łącznie 1417 punktów, czyli o 538 pkt więcej od Roberta Johanssona (879 pkt). Trzeci był Johann Andre Forfang (857 pkt). Piotr Żyła był szósty (707 pkt), Dawid Kubacki dziewiąty (611 pkt), Stefan Hula 18. (312 pkt), Maciej Kot 28. (153 pkt), Jakub Wolny 33. (124 pkt), a Tomasz Pilch 77. (1 pkt). Reprezentacja Polski minimalnie przegrała w klasyfikacji Pucharu Narodów z Norwegami - dokładnie o 82 punkty (5425 do 5507). Trzeci byli Niemcy (4874 pkt). Szczegółowe zestawienia na stronie skijumping.pl.