Skoki narciarskie. Kamil Stoch zdeklasował rywali! Piotr Żyła zawiódł

Kamil Stoch został mistrzem Polski w skokach narciarskich! Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecie Stefan Hula.

Kamil Stoch zdeklasował swoich rywali. Skoczył 140 oraz 134,5 m, oddając najlepsze skoki w obu seriach. Po pierwszej serii szanse na walkę z nim miał jeszcze tylko Dawid Kubacki, ale zawiódł w swoim drugim skoku (119 metrów). Trzecie miejsce zajął zeszłoroczny mistrz Polski Stefan Hula. Na kolejnych miejscach uplasowali się Maciej Kot, Jakub Wolny, Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł. Najbardziej rozczarował Żyła, czyli wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słabo spisał się w serii próbnej, a po pierwszej serii zajmował dopiero siódme miejsce. Ostatecznie awansował o jedną pozycję dzięki lepszej odległości w drugim skoku, ale wyprzedził Zniszczoła tylko o 1,3 pkt.

Mistrzostwa Polski w skokachMistrzostwa Polski w skokach screen

Stoch i Żyła wśród faworytów Turnieju Czterech Skoczni

Mistrzostwa Polski były ostatnim testem dla polskich skoczków przed Turniejem Czterech Skoczni. Na niemiecko-austriacki turniej Stefan Horngacher powołał Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Macieja Kota oraz Aleksandra Zniszczoła. Pierwszy konkurs TCS 30 grudnia w Oberstdorfie. Zdecydowanym faworytem jest lider klasyfikacji generalnej PŚ Ryoyu Kobayashi, ale zagrozić mogą mu Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.