Walter Hofer chciał przenieść konkursy Pucharu Świata z Niemiec do Polski

Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, chciał przenieść konkursy z Titisee-Neustadt do Zakopanego - zdradził Wojciech Gumny w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP.

Gumny, będący członkiem komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Zakopanem, przyznał, że Hofer rozważał możliwość przeniesienia konkursów najbliższego weekendu (8-9.12) z Niemiec do Polski. Kiedy zadzwonił do organizatorów zawodów w Zakopanem, usłyszał jednak, że skocznia nie jest gotowa na przeprowadzenie zmagań skoczków - zdradził Gumny w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP.

- Na tę chwilę skocznia nie jest przygotowana do skoków. Obecnie bardzo mocno pada deszcz. Nie da się zatem przenieść do nas zawodów w tym tygodniu. Co prawda ma przyjść ochłodzenie, ale to jest za poważna sprawa, by wierzyć tylko prognozom - przyznał członek komitetu organizacyjnego PŚ w Zakopanem.

Wiadomo też, że FIS brał pod uwagę inne skocznie, mając nadzieję, że zawody z najbliższego weekendu uda się przeprowadzić. Gotowy do tego byłby obiekt w Wiśle, ale w tym przypadku pojawiłby się problem z organizacją imprezy masowej. Zostało bowiem zbyt mało czasu, by uzyskać zgodę. - Skoro zawody obejrzałoby 999 kibiców, to nie było w ogóle tematu organizacji takich konkursów. Poza tym jest za mało czasu na organizację - zdradził Andrzej Wąsowicz, gospodarz skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, cytowany przez "Onet".

Przypomnijmy, że we wtorek Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że najbliższe zawody Pucharu Świata zostały odwołane. To efekt wysokich temperatur i złych prognoz meteorologicznych.

Na Hochfirstschanze w sobotę 8 grudnia miał się odbyć konkurs drużynowy, natomiast rywalizację indywidualną zaplanowano na niedzielę. Jeszcze w poniedziałek organizatorzy zawodów informowali, że są gotowi do przeprowadzenia zmagań skoczków, nawet pomimo wysokich temperatur. We wtorek okazało się, że prognozy na weekend są gorsze, niż te pierwotnie podawane. Poza problemem z temperaturą, organizatorzy musieliby bowiem walczyć z ulewnym deszczem.

Dodatkowy konkurs w Zakopanem?

Jak ustalił Sport.pl niewykluczone, że jeden z brakujących konkursów i tak zostanie przeprowadzony w Zakopanem. Odbyłby się on w styczniu. Jak na razie Polski Związek Narciarski analizuje plusy i minusy takiego rozwiązania.

To plakaty ze słynnych filmów. Poznacie je, gdy wymażemy tytuły?
1/20Z jakiego filmu to plakat?
Zobacz także
 • Puchar Świata w Wiśle, listopad 2018 Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt odwołany. Adam Małysz komentuje
 • Puchar Świata w Wiśle, listopad 2018 Skoki narciarskie. Polska może skorzystać na odwołaniu zawodów w Niemczech. Dodatkowy konkurs w Polsce?
 • Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt odwołany!
Komentarze (5)
Walter Hofer chciał przenieśc konkursy Pucharu Świata z Niemiec do Polski
Zaloguj się
 • ikebroflovski

  Oceniono 7 razy 3

  Po szczycie klimatycznym w Katowicach, cały świat już wie, że Polska jest w stanie zrobić najbardziej nawet absurdalne rzeczy. No i wszyscy znają polską mentalność "zastaw się a postaw się" więc wiedzą, że dołożymy do interesu byleby dostać imprezę do której trzeba nawet dołożyć, jak widać wiedzą to już nie tylko Amerykanie, który ten sam sprzęt (Patrioty, HIMARS) sprzedają nam dużo dużo drożej niż nawet Rumunom. To właśnie ta słynna "murzyńskość", szczególnie rażąca pod rządami PiSSu.

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 4 razy 2

  chcieć, a nie móc to straszna męka ;)

 • jon lenon

  0

  zakopane,zakopane. słońcegóry i górale.... ale ni chu....a o skoczniach więc fakofffff.....

 • proz

  Oceniono 2 razy 0

  Co za dramat. Jak żyć?

 • kromekchleba

  Oceniono 4 razy -2

  Niemiec płakał jak przenosił

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 456
  2 Piotr Żyła 365
  3 Kamil Stoch 305
  3 Johann Andre Forfang 305
  5 Karl Geiger 277
  6 Stephan Leyhe 231
  7 Jewgienij Klimow 206
  8 Andreas Wellinger 191
  9 Timi Zajc 166
  9 Robert Johansson 166
  14 Dawid Kubacki 109
  24 Jakub Wolny 52
  33 Stefan Hula 21
  45 Maciej Kot 7

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Polska 1259
  2 Niemcy 1193
  3 Japonia 816
  4 Austria 651
  5 Norwegia 605
  6 Słowenia 517
  7 Rosja 375
  8 Szwajcaria 269
  9 Czechy 182
  10 Finlandia 116
  11 Bułgaria 84
  12 USA 18
  13 Estonia 12
  14 Włochy 7
  15 Kanada 6
  16 Kazachstan 0
  16 Francja 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty

  • Lider turnieju

Najnowsze informacje