Sport.pl

Skoki narciarskie. Żyła drugi w Niżnym Tagile, Polska wciąż pierwsza w Pucharze Narodów

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Do zwycięzcy, Johanna Andre Forfanga zabrakło mu tylko 0,2 pkt. W klasyfikacji Pucharu Narodów to inni liczą straty do Polaków

Żyła zdobył w sobotę 80 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (jest w nim trzeci, za Ryoyu Kobayashim i Kamilem Stochem) i tyle samo do zestawienia Pucharu Narodów. Tu prowadzimy od pierwszych zawodów w sezonie - "drużynówki" w Wiśle. Po ubiegłym weekendzie w Kuusamo wyprzedzaliśmy drugich Niemców tylko o 24 punkty. Teraz nasza przewaga wzrosła do 56 "oczek".

W sobotę w Niżnym Tagile najlepszy z Niemców - Stephan Leyhe sklasyfikowany na czwartym miejscu - zdobył 50 punktów. Przewagę nad nimi pomógł powiększyć też Kamil Stoch, który zajął siódme miejsce i zainkasował 36 punktów, podczas gdy numer dwa w ekipie Wernera Schustera - Karl Geiger - był 10 i zdobył 26 punktów.

Dla nas punktowali jeszcze Dawid Kubacki i Stefan Hula sklasyfikowani na 20. i 21. pozycji (odpowiednio: 11 i 10 punktów). Natomiast dla Niemców - Andreas Wellinger, który był 13 (20 pkt). i Severin Freund, który uplasował się na 22. miejscu (9 pkt).

Pozostałe drużyny w klasyfikacji Pucharu Narodów tracą do dwóch najlepszych ekip dużo. Trzecia jest Japonia gorsza od Polski o 366 punktów, dalej znajdują się Austria (494 pkt za nami), Słowenia (540 pkt straty) i Norwegia. Obrońcy trofeum po bardzo słabych konkursach w Wiśle i Kuusamo mają aż o 628 punktów mniej od naszych liderów.

Więcej o:
Komentarze (2)
Skoki narciarskie. Żyła drugi w Niżnym Tagile, Polska wciąż pierwsza w Pucharze Narodów
Zaloguj się
 • lord-p

  Oceniono 2 razy 0

  tą klasyfikację w Pucharze Narodów to najwięcej się przejmują redachtorzy z TVPis. Cała reszta patrzy na normalną generalkę, a nie jakieś głupoty

 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  Jeśli tak Redakcje pasjonuje klasyfikacja, za która nie ma profitów, pucharów [na wino zapewne], to dzisiejsze zawody wygrała Polska przed Niemcami, a następne drużyny to Słowenia i Norwegia - inne 3- 4-osobowe w trzydziestce - jak niżej:

  1. POL 952,1 [4 zawodników wśród 30]
  2. NIE 935,1 [4]
  3. SŁO 901,7 [4]
  4. NOR 743,4 [3]
  5. ROS 669,4 [3]
  6. JAP 671,9 [3]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX