Sport.pl

Skoki narciarskie. Johann Andre Forfang wygrywa w Niżnym Tagile. Piotr Żyła znowu na podium!

Johann Andre Forfang wygrał pierwszy konkurs w Niżnym Tagile. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, który zaliczył drugie podium w sezonie i szóste w karierze.

Piotr Żyła mógł nawet wygrać konkurs w Niżnym Tagile i zaliczyć swoje trzecie zwycięstwo w karierze. Po pierwszej serii Żyła tracił do Ryoyu Kobayshiego zaledwie 2,5 punktu i wydawało się, że powalczy w rundzie finałowej o zwycięstwo.

Piotr Żyła przegrał o 0,2 pkt 

Okazało się jednak, że w finale z trzeciego miejsca zaatakował Johann Andre Forfang (135,5, 129 metrów), który w drugiej rundzie skakał w absolutnej ciszy, czyli w nieco trudniejszych warunkach. Okazało się jednak, że to było kluczowe, bo Norweg poleciał 129 metrów, z kolei Żyła w lepszych warunkach skoczył 131 metrów. Okazało się jednak, że Polakowi zabrakło zaledwie 0,2 punktu do drugiego zwycięstwa w karierze.  

Kamil Stoch nadrobil

Kamil Stoch (123,5 m, 129 m) w pierwszej serii trafił na gorsze warunki, podobnie jak inne wielkie nazwiska. Nasz najlepszy skoczek po pierwszym skoku zajmował czternaste miejsce. W drugim skoku udało mu się jednak sporo nadrobić i konkurs zakończył na siódmym miejscu. - Adekwatne miejsce. Nie skacze mi się wybitnie dobrze. Pojedyncze skoki były dobre i z tego mogę być zadowolony. Nie spodziewałem się tutaj cudów jeśli chodzi o pogodę, bo wiadomo jak tutaj jest. Ja koncentruje się na sobie i mogę być umiarkowanie zadowolony - mówił Kamil Stoch w rozmowie z TVP.

W konkursie punktowało jeszcze dwóch Polaków. 20. miejsce zajął Dawid Kubacki (126,122 metry), a 21. był Stefan Hula(125,5m, 120 m). Do drugiej serii nie awansował Jakub Wolny oraz Maciej Kot.  

Więcej o:
Komentarze (26)
Johann Andre Forfang wygrywa. Piotr Żyła znowu na podium
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo Pietrek!!! :) Kurde, może ja też się rozwiodę i coś mi w końcu wyjdzie w życiu? Co myślicie? ;)

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 8 razy 2

  pis to zło

 • robmar2007

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Piotrek!!!

 • boliver

  Oceniono 5 razy 1

  Bravo Piotrek,,

 • supaari

  Oceniono 3 razy -1

  "Baba z nartów - Pietrku lżej"

 • tojamyszka

  Oceniono 3 razy -1

  Brawo Piotrze . Kot, Kocik od lat trzymam za Ciebie kciuki . Proszę skocz dla mnie . Babcia Jagoda

 • Roland Vanderbobo

  Oceniono 3 razy -3

  Mógł mieć 3 zwycięstwo w karierze , ale w następnym zdaniu zabrakło mu 0,2 punkta do 2 zwycięstwa w karierze.... OMG

 • qznia

  Oceniono 18 razy -4

  Wirtualnemedia.pl informują, że Agora rezygnuje z wydawców regionalnych w „Gazecie Wyborczej” w siedmiu największych miastach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX