Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Kobayashi powiększa przewagę. Stoch i Żyła za nim!

Ryoyu Kobayashi powiększył prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata! Za nim znajduje się jednak dwóch Polaków. Kamil Stoch jest drugi, a Piotr Żyła trzeci.

Ryoyu Kobayashi w kapitalnym stylu wygrał drugi konkurs w Kuusamo i utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata!  Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzeci był Kamil Stoch

W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch jest jednak drugi i traci 70 punktów do japońskiego skoczka. Trzecie miejsce zajmuje za to Piotr Żyła.

Świetny konkurs w Kuusamo

W Kuusamo obejrzeliśmy kapitalne zawody i znowu Polak stanął na podium. Tym razem trzecie miejsce zajął Kamil Stoch i jest to już drugie jego podium w tym sezonie, a 59. w karierze. Stochw drugiej serii pofrunął 144 metry i wydawało się, że nikt tego nie przebije.

Stoch pokazał klasę, ale byli lepsi

Potem okazało się jednak, że Wellinger poleciał 145,5 metra, ale dwóch mistrzów olimpijskich pogodził Japończyk Ryoyu Kobayashi. Ten pofrunął aż 147,5 metra i zrobił to w sposób fenomenalny! Wyrównał tym samym rekord Stefana Krafa.

Świetnie wypadł także Piotr Żyła, który w drugiej serii skoczył 139,5 metra ( 133,5 metra i dało mu to piąte miejsce. Nieco gorzej poradził sobie za to Dawid Kubacki (130,133 metry) i zajął 13. miejsce.

Pozycję niżej był Jakub Wolny, ale ten z kolei może być z siebie zadowolony. W pierwszym skoku  24-latek poleciał 125,5 metra, ale w drugiej próbie poszybował aż 134 metry i zrobił to w bardzo dobrym stylu.

Niestety, nie poradził sobie Stefan Hula, który poleciał tylko 112 metrów, 44. miejsce.