Skoki narciarskie. Dawid Kubacki mistrzem Polski! Piotr Żyła ze srebrem. Kamil Stoch trzeci!

Dawid Kubacki został mistrzem Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła a trzecie Kamil Stoch. Zawody rozgrywane były na lodowym rozbiegu, ale skoczkowie lądowali na igelicie. Dla Kamila Stocha to już siódmy konkurs MP bez złotego medalu.

Dawid Kubacki okazał się zdecydowanie najlepszym skoczkiem mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Konkurs na Wielkiej Krokwi rozgrywany był na lodowym najeździe, ale zawodnicy lądowali na igelicie, dlatego impreza została zaliczona do letnich mistrzostw kraju.

Kubacki potwierdził jednak doniesienia o dobrej formie z przygotowań, bo w pierwszej serii poleciał 135,5 metra. Drugie miejsce zajmował Piotr Żyła (133m), a trzeci był Kamil Stoch (130 metrów). W drugiej serii kolejność się nie zmieniła

Dla Kamila Stocha to już siódme mistrzostwa Polski bez złotego medalu. Ostatni raz nasz najlepszy skoczek po złoty medal na krajowym podwórku sięgnął w marcu 2015 roku.

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy kadry B, którzy mocno naciskają na zawodników z drużyny Stefana Horngachera.

Tytułu nie obronił Maciej Kot, którego forma może budzić drobny niepokój. Polak z kadry A przegrał rywalizację z Klemensem Murańką, który na co dzień trenuje pod okiem Macieja Maciusiaka w kadrze B.

TOP 5:
1. Dawid Kubacki - 135,5 m, 136,5 m
2. Piotr Żyła- 133 m, 136,5 m
3. Kamil Stoch- 130 m, 134,5 m
4. Stefan Hula - 130 m, 132,5 m
5. Jakub Wolny - 126,5 m, 136,5 m

Początek zimowego sezonu w skokach narciarskich już za trzy tygodnie. Puchar Świata 2018/2019 rozpocznie się w Wiśle w dniach: 17,18,19 listopada.