LGP w Hakubie. Kamil Stoch stracił koszulkę lidera Letniego Grand Prix. Dublet Japończyka

Jewgenij Klimow został nowym liderem cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich i zabrał koszulkę Kamilowi Stochowi. Najlepszy w Hakubie okazał się Ryoyu Kobayashi. Punkty zdobył Andrzej Stękała

Ryoyu Kobayahshi wygrał drugi konkurs Letniego Grand Prix w Hakubie. Japoński skoczek był w sobotę po prostu najlepszy i potwierdził to w obu seriach (134,5 i 131,5 meta). Japończyk aż o 16 punktów wyprzedził drugiego Klimowa (130,5 i 131,5 metra).

Stoch stracił koszulkę lidera

Przed drugim konkursem w Hakubie Jewgenij Klimow tracił tylko 15 punktów do Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix i było niemal pewne, że zabierze Polakowi koszulkę lidera cyklu, który odpuścił konkurs we francuskim Courchevel oraz cały weekend w japońskiej Hakubie. Warto zauważyć, Kamil Stoch wygrał wszystkie trzy konkursu indywidualne, w których startował.

Stękała z punktami

W konkursie udało się także zapunktować Polakowi Andrzejowi Stękale, który w niedzielnych zawodach zajął 28. miejsce (107,5 i 100 metrów). Niestety, 33. miejsce (na 35. startujących) zajął drugi z Polaków - Krzysztof Biegun (103 metry).

Do Japonii pojechali jednak tylko ci zawodnicy, którzy na co dzień trenują poza kadrami. Kamil Stoch i spółka w spokoju przygotowują się do sezonu zimowego, a w Letnim Grand Prix mają się pojawić dopiero w drugiej połowie września.

Boyd Clowes zaprzepaścił szansę

Największym przegranym konkursu w Hakubie można nazwać Mackenziego Boyd-Clowesa. Kanadyjczyk po pierwszej serii zajmował niezwykle dobre drugie miejsce. Skoczek był tak zaskoczony swoim lotem, że po pierwszej serii podzielił się tym również na... Twitterze. Niestety, w finale skoczył zaledwie 121,5 metra i spadł na ósmą pozycje.

STUDIO SPORT.PL. Ekstraklasa. Wisła Płock w złej formie. "Błąd w przygotowaniach mogła popełnić jeszcze ekipa Jerzego Brzęczka" [W POLU K]