Stefan Horngacher potwierdza dalszą współpracę z reprezentacją polskich skoczków!

Stefan Horngacher w rozmowie z TVP potwierdził, że będzie kontynuował współpracę z polskimi skoczkami. Na taką wiadomość czekali od dawna wszyscy kibice Biało-czerwonych.

Stefan Horngacher odpowiedział na pytanie, które od dawna nurtowało polskich kibiców. Chodzi o dalszą współpracę z polską reprezentacją.

- Nasze rozmowy z Apoloniuszem Tajnerem były bardzo udane. On wykonuje świetną pracę. To prawda, będę kontynuował trenowanie polskich skoczków. Austria? Nie, Polska – powiedział Austriak.

Ta wiadomość bardzo ucieszyła polskich kibiców. Wcześniej o przedłużeniu współpracy poinformował Apoloniusz Tajner na antenie radia zapinamypasy.pl.

Pod okiem Horngachera nasi skoczkowie notują świetne rezultaty, co potwierdziło się we wtorek w Lillehammer. Pierwsze miejsce zajął Kamil Stoch, a drugie Dawid Kubacki. Trener jest zadowolony z końcowego rezultatu, ale w swoim stylu zapewnia, że trzeba patrzeć w przyszłość.

 - Dzisiaj dobrze skakaliśmy i mieliśmy szanse zająć czołowe miejsca. O Kamilu i Dawidzie nie mówię, bo to oczywiste, ale Stefan Hula i Jakub Wolny też skakali bardzo przyzwoicie. Cieszy mnie lepsza dyspozycja Piotra Żyły. Maciej Kot zaprezentował się już nieco gorzej, ale miał trudne warunki. Teraz będziemy pracować na kolejne konkursy - zakończył Horngacher.

Kolejny konkurs - w Trondheim - będzie miał miejsce w czwartek o godzinie 17:00. W środę odbędą się zaś kwalifikacje - o godzinie 17:30. One również liczą się do klasyfikacji generalnej Raw Air, w której Kamil Stoch deklasuje konkurencję.

Zobacz także
 • Skoki narciarskie. Noriaki Kasai będzie skakał jeszcze przez 10 lat? "To może się udać"
 • Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni zgodnie z planem? Organizatorzy wydali oświadczenie
 • Skoki narciarskie. Kamil Stoch radzi Simonowi Ammannowi, jak wyjść z kryzysu
Komentarze (6)
Stefan Horngacher potwierdza dalszą współpracę z reprezentacją polskich skoczków!
Zaloguj się
 • pryszcze.duszy

  Oceniono 4 razy 2

  Mądrze. Ma jeszcze dużo czasu na trenowanie Austrii, nie musi się śpieszyć. Który trener tak lekko zostawi reprezentację, z którą świetnie mu idzie?

 • Piotr Adamczyk

  0

  Mam nadzieje że dostał dużą podwyżkę - bo jak podawali to wcześniej zarabiał 10 tyś euro miesięcznie - ktoś powie dużo - wow - a porównując to do pensji Sadurskiej z PiS za siedzenie w PZU która ma pensję 20 tyś euro za to że jest od nas i jest uczciwa - to sorry ale Horngacher powinien zarabiać ze 60 tyś euro miesięcznie.

 • Mariusz Szpyrka

  0

  czy tylko ja mam wrażenie że osoba tłumacząca rozmowa z Stefanem a także osoba pisząca ten news nie mają pojęcia o j. angielskim? Stefan absolutnie nie potwierdził dalszej współpracy... Powiedział że jeżeli Apoloniusz spełni jego warunki i prośby to wtedy jest przychylny kontynuować pracę w Polsce ... oznacza to nie mniej nie więcej, że nic nie wiemy ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 556
  2 Piotr Żyła 445
  3 Kamil Stoch 365
  4 Karl Geiger 327
  5 Johann Andre Forfang 321
  6 Stephan Leyhe 255
  7 Jewgienij Klimow 238
  8 Robert Johansson 202
  9 Andreas Wellinger 198
  10 Timi Zajc 179
  12 Dawid Kubacki 154
  23 Jakub Wolny 61
  32 Stefan Hula 25
  49 Maciej Kot 7

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Polska 1457
  2 Niemcy 1320
  3 Japonia 946
  4 Norwegia 709
  5 Austria 673
  6 Słowenia 558
  7 Rosja 407
  8 Szwajcaria 271
  9 Czechy 211
  10 Finlandia 142
  11 Bułgaria 89
  12 USA 18
  13 Estonia 12
  14 Kanada 9
  15 Włochy 7
  16 Kazachstan 0
  16 Francja 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty

  • Lider turnieju

Najnowsze informacje