Raw Air. Historyczny konkurs w Lillehammer. Stoch ponownie bezkonkurencyjny, Kubacki na drugim stopniu podium

Kamil Stoch ponownie nie miał sobie równych. Tym razem trzykrotny mistrz olimpijski wygrał konkurs indywidualny w Lillehammer i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Na drugim miejscu podium uplasował się Dawid Kubacki, a na trzecim Robert Johansson.

Pierwsza seria była znakomita w wykonaniu polskich skoczków. Po raz pierwszy w historii na czele znajdowało się aż trzech Polaków – pierwszy był Kamil Stoch, drugi Dawid Kubacki, a trzeci Stefan Hula. Do serii finałowej awansowali jeszcze Piotr Żyła i Jakub Wolny. Nie udało się to tylko Maciejowi Kotowi, który zajął pechowe, 31. miejsce.

W drugiej serii wiatr zaczął wiać mocno w plecy, co nie było dobrą informacją dla polskich skoczków, w szczególności Stefana Huli. Polak skoczył tylko 125,5 metra i zajął ostatecznie dopiero dziewiąte miejsce.

Z presją poradzili sobie Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Najpierw Kubacki uzyskał odległość 140,5 metra i spokojnie objął prowadzenie. Następnie Stoch po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym skoczkiem na świecie – poszybował aż 141 metrów i zanotował kolejny spektakularny triumf. Jego przewaga nad rodakiem wyniosła... 27,7 pkt.