Dobry występ polskiej skoczkini Kingi Rajdy! Blisko historycznego wyniku

Kinga Rajda w niedzielnym konkursie w japońskim Zao zajęła 22. miejsce, będąc tym samym blisko wyrównania swojego rekordowego wyniku sprzed tygodnia, gdy w Sapporo była 21.

Weekend Pucharu Świata w japońskim Zao z pewnością zostanie przez Kingę Rajdę zapamiętany bardzo dobrze. W piątek zajęła 23. miejsce, a w sobotę, wraz z pozostałymi zawodniczkami Łukasza Kruczka, po raz pierwszy w historii wystąpiła w konkursie drużynowym, w którym Polki zajęły 8. pozycję.

W niedzielę, w ostatnim konkursie w Japonii, Rajda została sklasyfikowana na 22. miejscu. Polka może być szczególnie zadowolona z drugiego skoku, w którym wylądowała na 87. metrze, dzięki czemu awansowała z 28. pozycji, którą zajmowała po pierwszej próbie, gdy osiągnęła 79 metrów.

Niewiele brakowało, aby Rajda poprawiła swój życiowy sukces, którym było 21. miejsce osiągnięte w Sapporo przed tygodniem. Dla Polki obecny sezon jest wyjątkowy - zdobyła już 34 punkty, dzięki czemu zajmuje 29. pozycję w Pucharze Świata, a jej obecny dorobek jest lepszy niż którejkolwiek z polskich skoczkiń w historii ich startów.