Sport.pl

Historyczny występ polskich skoczkiń narciarskich. Tego jeszcze nie było

W weekend polska kadra skoczkiń narciarskich pierwszy raz w historii wystartuje w drużynowym Pucharze Świata. Do Japonii wyruszyła Nicole Konderla, która dołączy do zawodniczek, które w ostatni weekend startowały w PŚ w Sapporo.

- To będzie historyczny weekend dla naszej żeńskiej kadry. Nasze skoczkinie po raz pierwszy w historii wystartują w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Do składu na zawody w Zao dołącza Nicole Konderla. W Zao wystartują również: Kinga Rajda, Anna Twardosz i Joanna Szwab. - przekazał na Twitterze Polski Związek Narciarski. 

Oznacza to, że Łukasz Kruczek spełnił jeden ze swoich celów, jakim był start w konkurach drużyn. Jeszcze w czasie letnich przygotowań mówił tak w rozmowie z nami. - Zimą chciałbym, żebyśmy startowali czwórką w dwóch zaplanowanych konkursach drużynowych. Oba są na skoczniach normalnych, dlatego to też ułatwia nam przygotowania. 

Polskie skoczkinie wystartują w konkursie drużynowym pierwszy raz w historii i od razu zaliczą awans do drugiej serii. Do konkursu w Zao zgłoszonych zostało tylko osiem drużyn. Na piątek i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne, a w sobotę zaś zostanie rozegrany konkurs drużynowy.

W poprzedni weekend w Sapporo dobrze zaprezentowała się Kinga Rajda. Polka zajęła 21. i 24. miejsce, czyli poprawiła swój najlepszy wynik w karierze. Jest to też najlepszy wynik reprezentantki Polski w historii startów w Pucharze Świata. 

Więcej o:
Komentarze (25)
Historyczny występ polskich skoczkiń narciarskich. Tego jeszcze nie było
Zaloguj się
 • mdro

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo. Pamiętam, jak po sukcesach Małysza ukazał się reportaż o początkach kobiecych skoków Polsce - szkoda, że na powazniejsze występy trzeba było czekać aż tak długo. Ale się doczekaliśmy ;-).

  Zaś co do osób komentujących obok tematu - słowniki nie gryzą, zarówno w SJP PWN jak i SO PWN słowo "skoczkini" jest odnotowywane (bezpośredni link mi filtr antyspamowy wyrzuca).

 • dod201701

  Oceniono 1 raz 1

  Boję się że na olimpiadzie 2022 tylko na dziewczyny będziemy mogli liczyc. Bo przecież u skoczków będą emeryci. Nie wiem kiedy PZN się obudzi i przeprowadzi poważne zmiany. Co by nie mówic J.Z. trochę racji miał. Jedyny zarzut, że zrobił to w złym momencie. Olimpiada 2022 jest już stracona, ale może na 2026 coś uda się zbudowac.

  A dziewczynom należy życzyc samych sukcesów. Mają dobrego trenera, który zrobił już dobrą robotę. Wprowadził pozytywną atmosferę.Teraz czas na wspinaczkę na szczyt list.

 • rudy.kocur

  Oceniono 1 raz 1

  Ten artykuł to jakieś kuriozum. Zdjęcie przedstawia dwóch facetów. To są te skoczkinie?

 • 1moco2

  Oceniono 7 razy 1

  Skoczek, więc ta skoczka (te skoczki), a nie żadna "skoczkini, czy skoczkinie". Chyba, że dla autora pisząca kobieta to nie autorka, ale autorkini.

 • qube77

  Oceniono 2 razy 0

  Skoczkinie ROTFL. Co jeszcze wymyślicie dla politycznej poprawności? Języki was nie bolą?

 • waclawbuclaw

  Oceniono 6 razy 0

  Proszę was, to kłuje w oczy... Skoczkarek!

 • supermarjan

  Oceniono 4 razy 0

  skocz ... qrła co?
  SKAKANKI jak juz ktos tu napisal. tej zabawki już praktyczcnie nikt nie zna i nie ma jej wiec mozna slowko przydzielic ponownie.
  san escobar udowodnilo ze da sie przydzielic nazwe czemus co nie istnieje wiec skakanki to pikuś. Pan(i)? pikuś....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX