Sport.pl

Polacy słabo w kwalifikacjach! Stoch najlepszy. Wielki pech jednego biało-czerwonego

Polscy skoczkowie nie zachwycili w kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Niżnym Tagile. Najlepszy był Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Wygrał Johann Andre Forfang, drugi był Daniel Andre Tande. O wielkim pechu może mówić Stefan Hula, który zajął 51. miejsce.

Do sobotniego konkursu awansowało sześciu Polaków. 11. był Kamil Stoch (126,5 metra), 23. Dawid Kubacki (120 metrów), 29. Piotr Żyła (112,5 m), 34. Jakub Wolny (113 m), 40. Maciej Kot (107,5), 48. Klemens Murańka (105,5) O wielkim pechu może mówić Stefan Hula, któremu do awansu zabrakło zaledwie 0,3 pkt. (51. miejsce - 108 metrów).

Najlepszy w kwalifikacjach był Johann Andre Forfnag. Norweg poleciał 130 metrów, a drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande 131 metrów. Trzeci był Daniel Huber (131 m). 

Parodia kwalifikacji przy loteryjnych warunkach

Miejsca Polaków nie były rewelacyjne, ale trzeba zauważyć, że skoczkowie musieli zmagać się z różnymi podmuchami wiatru. W połączeniu z nisko ustawioną belką sprawiało to, że przy słabszym wietrze wielu zawodników miało wielki problem z przekroczeniem granicy 100 punktów. W sumie na 61 skoków, tylko 19 skoczków przekroczyło tę "magiczną granicę"

Sobotni konkurs zostanie rozegrany o godzinie 15:30. Niestety, wtedy warunki mają być jeszcze gorsze. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Polacy słabo w kwalifikacjach! Stoch najlepszy. Wielki pech jednego biało-czerwonego
Zaloguj się
 • indianski

  Oceniono 5 razy 3

  i znowu naszych oszukali. innym wialo a nam nie. i tak od 20 lat

 • ryslew2061

  Oceniono 2 razy 2

  Słabizna. A takie buty siedmiomilowe wytargali, co przez góry i doliny miały ich przenosić.

 • eclipse97

  Oceniono 2 razy 2

  Otoz to, dzis znowu skoczek przed Stochem skoczyl 131m , a 20 sekund po nim Stoch126,5. Za wiatr podobne odjecie pkt. Cos mi sie zdaje ze era naszych orlow konczy sie. Zyla nie widac go, Kubacki to samo ,Wolny daleko. Kot od 2 lat nie moze dopchnac sie do 15. Z kim do ludu Dolezal.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  stoch najlepszy a żyła skoczył ---po piwko .

 • spectator_zm

  Oceniono 5 razy 1

  Polacy to nie błyszczą od początku sezonu! Skaczą zdecydowanie gorzej, niż w ubiegłym i nie wiatr jest tego przyczyną. To forma, a właściwie jej brak.
  Żałosne były skoki niemal wszystkich naszych reprezentantów, nawet Kubackiego i Żyły, bo stać ich na zdecydowanie więcej. Jedynie Stoch jako tako się trzyma, ale szału żadnego niema...

 • boromir195419

  Oceniono 3 razy 1

  Szału nie ma a powodów do paniki też . Mają osiągnąć wyższą formę na TSC i dopiero wtedy będzie wiadomo czy dobrze przepracowano sezon letni .Jednak aktualna dyspozycja Murańki i Huli jest zdecydowanie najsłabsza . Nagle lepsi nie będą więc trener za tydzień powinien sprawdzić Zniszczoła bo mam wrażenie że jest w lepszej formie od wymienionych .

 • michus00

  Oceniono 2 razy 0

  Kamil Foch

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Parodia jak w wisle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX