Skoki narciarskie. Nasza drużyna chce wygrać konkurs w Wiśle [GDZIE OBEJRZEĆ, TRANSMISJA TV]

JAKUB PORZYCKI

W sobotę o 16 konkurs drużynowy w Wiśle inaugurujący Puchar Świata 2018/2019. W "drużynówce" rozgrywanej rok temu na skoczni im. Adama Małysza Polacy zajęli drugie miejsce. Czy tym razem są w stanie sięgnąć po zwycięstwo? Transmisja konkursu drużynowego w Wiśle w TVP, TVP Sport i Eurosport 1, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Nasi aktualni mistrzowie świata w drużynie z Lahti są obok Norwegów i Niemców głównymi faworytami sobotniego konkursu drużynowego w Wiśle. Zawody te zainaugurują Puchar Świata 2018/2019. 

Dominacja Norwegów

W zeszłym sezonie reprezentacja Polski zajęła w klasyfikacji końcowej drużynowego PŚ w skokach narciarskich trzecie miejsce. Wygrali Norwegowie, którzy drugich Niemców i naszą drużynę wyprzedzili o ponad tysiąc punktów. Z kolei na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu na dużej skoczni biało-czerwoni w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch sięgnęli po brązowe medale. W konkursie drużynowym w Korei złoto zgarnęli Norwegowie w składzie: Daniel-André Tande, Andreas Stjernen. Johann André Forfang i Robert Johansson, a srebro Niemcy w składzie: Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag i Andreas Wellinger. 

Richard Freitag najgroźniejszym rywalem Kamila Stocha?

Rewanż za poprzedni sezon?

Konkurs drużynowy w Wiśle inaugurował również poprzedni Puchar Świata. Wygrali go wówczas Norwegowie, a Polacy stanęli na drugim stopniu podium razem z Austriakami. Dopiero czwarte miejsce zajęli wtedy Niemcy, a piątą pozycję Japończycy. W tamtym sezonie skakaliśmy na skoczni im. Adama Małysza w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. W jakim zestawieniu biało-czerwoni wystąpią w sobotę w "drużynówce"? Wydaje się, że pewni występu są Kamil Stoch i Dawid Kubacki, a o pozostałe dwa miejsca powalczą Piotr Żyła, Maciej Kot i Stefan Hula. Bez względu na ostateczny skład naszej reprezentacji, Polacy będą obok Norwegów głównymi faworytami do zwycięstwa w pierwszym drużynowym konkursie PŚ 2018/2019 w skokach narciarskich. Mocni mogą być również Niemcy i Austriacy.

W piątek o 18:00 na skoczni w Wiśle odbędą się kwalifikacje do zawodów indywidualnych, które z kolei odbędą się w niedzielę (początek pierwszej serii o godzinie 15:00). Transmisja z kwalifikacji i konkursu indywidualnego również w TVP, TVP Sport i Eurosport 1, a relacja na żywo w Sport.pl. 

W eliminacjach do niedzielnego konkursu na skoczni im. Adama Małysza wystartuje aż dwunastu polskich zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała.

Tomasz Pilch: Kamil Stoch? Nabiorę śmiałości, jak zacznę coś osiągać

Ekstremalny quiz z geografii. Sprawdź, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo świata, czyli?
Zobacz także
 • Skoki narciarskie. Kamil Stoch najsłabszy w sezonie. Wskazał powody krótszych skoków
 • Piotr Żyła Skoki narciarskie. Karl Geiger wygrywa, Niemcy z małą stratą do Polski w Pucharze Narodów
 • Piotr Żyła Skoki narciarskie. Piotr Żyła drugi w Engelbergu. Polak goni lidera Pucharu Świata
 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 456
  2 Piotr Żyła 365
  3 Kamil Stoch 305
  3 Johann Andre Forfang 305
  5 Karl Geiger 277
  6 Stephan Leyhe 231
  7 Jewgienij Klimow 206
  8 Andreas Wellinger 191
  9 Timi Zajc 166
  9 Robert Johansson 166
  14 Dawid Kubacki 109
  24 Jakub Wolny 52
  33 Stefan Hula 21
  45 Maciej Kot 7

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Polska 1259
  2 Niemcy 1193
  3 Japonia 816
  4 Austria 651
  5 Norwegia 605
  6 Słowenia 517
  7 Rosja 375
  8 Szwajcaria 269
  9 Czechy 182
  10 Finlandia 116
  11 Bułgaria 84
  12 USA 18
  13 Estonia 12
  14 Włochy 7
  15 Kanada 6
  16 Kazachstan 0
  16 Francja 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty

  • Lider turnieju

Najnowsze informacje