Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Stoch wreszcie dobrze. Lepszy od Huli w serii próbnej w Garmisch-Partenkirchen

Kamil Stoch skoczył 130 metrów w serii próbnej przed konkursem w Garmisch-Partenkirchen. Lider naszej kadry w parze KO pokonał Stefana Hulę, który uzyskał 124 m. Stoch miał 10. wynik. w 50-osobowej stawce. Najlepszy był Peter Prevc, który osiągnął aż 140 m. Relacja na żywo z zawodów w Sport.pl o godz. 14
Jako pierwszy z Polaków skakał Maciej Kot, który przegrał z Michaelem Neumayerem. 27. w kwalifikacjach Niemiec uzyskał 121 m, a Polak, który w kwalifikacjach był 24., wylądował o trzy metry bliżej.

Niespodziewanie w parze Dawid Kubacki - Manuel Fettner lepszy od 11. w kwalifikacjach Austriaka okazał się Polak, który był w nich 40. Niestety, nie znaczy to, że Kubacki oddał dobry skok. Jego wynik to 118,5 m, a rezultat Fettnera był o metr gorszy.

Najlepszy z Polaków Stoch w serii próbnej uplasował się na 10. miejscu. Hula był 25., Kubacki 39., a Kot - 45. Najlepiej spisali się Peter Prevc (140 m), Kenneth Gangnes (134 m), Stefan Kraft (133 m) i Severin Freund (132,5 m).

Seria próbna odbyła się w dobrych, stabilnych warunkach pogodowych. Skoczkowie mieli pod narty wiejący z prędkością do 1 m/s.

Więcej o:
Komentarze (10)
Turniej Czterech Skoczni. Stoch wreszcie dobrze. Lepszy od Huli w serii próbnej w Garmisch-Partenkirchen
Zaloguj się
 • az555

  Oceniono 1 raz 1

  sądzę ,ze jak Kamil skoczył na jednym z kilku treningów 130,to większość będzie skakać powyżej160.

 • bladyks

  Oceniono 1 raz 1

  130m to przyzwoita odległość, trzeba pamiętać, że tutaj jest K125M i dobra odległość jest za 135 metrem.

 • promemo

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli sztuka skakania polega na sztuce szycia kombinezonów, to polskiej kadrze potrzebny jest nie dobry trener, ale dobry krawiec.
  No cóż - jaki sport, takie metody.

 • stasiuxx

  Oceniono 2 razy 0

  Kamil.........................powodzenia

 • Robert Dudek

  Oceniono 1 raz -1

  Wierzę w Ciebie, Kamil. Wiem, że odzyskasz formę. Małysz też miał gorsze sezony, ale wrócił do formy i sięgnał po puchar: więcej wiary w siebie :) ! A w zawodach trzymam kciuki za Prevca: zwycięstwo w zawodach należy mu się jak nikomu: tym bardziej że do tej pory pechowo ciągle drugi: 2x w Pucharze Świata, na ZIO w Soczi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX