Turniej Czterech Skoczni. Stoch siódmy na pierwszym treningu w Innsbrucku

Kamil Stoch zajął siódme miejsce na pierwszym treningu przed środowym konkursem skoków narciarskich w Innsbrucku. Wygrał Norweg Anders Bardal. We wtorek na trzecim obiekcie Turnieju Czterech Skoczni odbędą się kwalifikacje (poprzedzone jeszcze jedną serią treningową). Relacja na żywo na Sport.pl od godz. 13.45.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Spośród 69 zawodników zgłoszonych do konkursu w pierwszym treningu nie wziął udziału lider Turnieju Czterech Skoczni, Gregor Schlierenzauer. Pod jego nieobecność trening zdominowali pozostali faworyci imprezy. Najlepiej spisał się Norweg Anders Bardal, który skoczył 129 metrów. Drugi był Andreas Kofler. Wicelider TCS i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wylądował o 4,5 m bliżej od Bardala. 122,5 m skoczył trzeci Thomas Morgenstern. Tuż za Austriakiem uplasował się prezentujący coraz lepszą formę Simon Ammann. Szwajcar osiągnął 121 m. Stoch poszybował na 119. metr, co było siódmym wynikiem w stawce.

Z pozostałych Polaków najlepiej spisał się Maciej Kot, który skacząc 123 m, zajął 29. miejsce. Aleksander Zniszczoł był 37. (119 m), Stefan Hula - 58. (113,5 m), a Piotr Żyła - 64. (101 m).

Sven Hannawald pisze: Schlierenzauer to maszyna ?