Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Konkurs w Ga-Pa: Schlierenzauer najlepszy w serii próbnej. Polacy słabo

Gregor Schlierenzauer wygrał serię próbną przed konkursem skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen. Lider 60. Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 137,5 m. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który w parze KO pokonał Martina Kocha, ale lądując na 129. metrze uzyskał dopiero 24. wynik. Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła byli gorsi od swych rywali. Początek konkursu o godz. 14.00. Relacja na żywo na Sport.pl
Schlierenzauer, który po zwycięstwie w Oberstdorfie jest faworytem do wygrania jubileuszowego TCS, w serii próbnej wyprzedził Norwega Andersa Bardala (135,5 m) oraz kolegów z kadry Austrii Thomasa Morgensterna (133,5) i Andreasa Kolfera (132,5).

Na piątym miejscu uplasował się zwycięzca sobotnich kwalifikacji, Robert Kranjec (133,5 m). Słoweniec będzie zamykał pierwszą serię konkursu, skacząc w parze z Koflerem. Lider Pucharu Świata wystartuje z numerem 50, ponieważ nie skakał w kwalifikacjach.

Spośród czterech Polaków, jacy wystartują w Ga-Pa, w serii próbnej swojego rywala pokonał tylko Stoch. Lider polskiej kadry był lepszy od Martina Kocha. Polak wylądował na 129. metrze (24. wynik), Austriak - o 7,5 m bliżej i był 34.

Swoje pojedynki wyraźnie przegrali Aleksander Zniszczoł (113 m - 43. wynik) z Denisem Korniłowem (129,5 m i 11. miejsce), Maciej Kot (119,5 m, 37. pozycja) z Atle Pedersenem Roensenem (123,5 m - 31. miejsce) i Piotr Żyła (112 m i dopiero 45. wynik) z Junshiro Kobayashim (Japończyk skoczył 126,5 i był 17.).

Wyszedł ze szpitala, spotkał się z dziennikarzami, wraca do domu - Tom Hilde czuje się lepiej »


Więcej o:
Komentarze (2)
Turniej Czterech Skoczni. Konkurs w Ga-Pa: Schlierenzauer najlepszy w serii próbnej. Polacy słabo
Zaloguj się
 • konrad.ludwik02

  0

  Na razie normalka, jak za czasów ADAMa, tyle że jego już nie ma... Jak zwykle - za dużo oczekiwań, za dużo zapowiedzi przez następcę ADASia, nie sprzyjała nam pogoda, sędziowie, korytarz powietrzny. Innym te same okoliczności przeszkadzały znacznie mniej... Natomiast bossowie narciarscy nie zauważają na przykład chronicznej naszej bolączki: małą prędkość skoczków na progu; ach - gdyby oni mieli takich servicemanów jak JUSTYNA!

 • polskieeuro2012.blogspot.com

  0

  Czyli "jesteśmy w czarnej dupie"... ;-)
  Czy aby ten Kruczek to właściwy człowiek na tym stanowisku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX