Sport.pl

Turniej Czterech Skoczni. Kruczek: Jesteśmy spokojni o Stocha

W kwalifikacjach do noworocznego konkursu skoków narciarskich w Garmisch Partenkirchen dobrze zaprezentowali się Maciej Kot oraz Piotr Żyła. Krócej skakał Kamil Stoch, jednak trener Łukasz Kruczek zapewnia, że nie martwi się o formę naszego najlepszego zawodnika. Drugi konkurs 60. Turnieju Czterech Skoczni w niedzielę o godz. 14.00. Relacja na żywo na Sport.pl
- O skoki Kamila się nie martwimy. Dziś miał za zadanie skoncentrować się na tym, aby go nie skręcało [zaraz po wyjściu z progu] i ten cel został osiągnięty. Do tego użyliśmy innego sprzętu, na którym po prostu nie da się rywalizować. Jest pomocny do korekty, ale nie nadaje się do zawodów. Stosowaliśmy to już u niego kilka razy i zawsze pomagało. W kwalifikacji trochę go "dobiło" w przejściu i poleciał za płasko do przodu. Jutro będzie dobrze - powiedział Kurczek.

- Maciek skakał dziś konsekwentnie i dobrze. Wszystkie skoki były na dobrym poziomie i dają nadzieję na skakanie tak dobre, jak latem. Potrzebuje to jeszcze ustabilizować i wtedy będzie wszystko funkcjonowało - ocenia trener Polaków.

- Piotrek oddał dobry skok w kwalifikacji. Był jeszcze trochę spóźniony, ale jak sam mówi, poczuł "dobre pchanie". Stefan Hula ma problem z pozycją dojazdową. Traci równowagę w momencie rozpoczynania odbicia i jest ono zatrzymane. Pracujemy nad tym, by ta równowaga była skutecznie utrzymywana. Już dzisiaj dwa skoki były nieco lepsze - podsumowuje szkoleniowiec naszej kadry.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl »


Więcej o:
Komentarze (3)
Turniej Czterech Skoczni. Kruczek: Jesteśmy spokojni o Stocha
Zaloguj się
 • polskieeuro2012.blogspot.com

  0

  Hula - do domu!!! :-)

 • Gość: Anriej

  0

  Stoch jeszcze coś tam skacze a ten Hula jak ma tak skakac to niech na piechote do domu wraca

 • Gość: Tomi

  0

  Pan Kruczek niech powie dlaczego polscy zawodnicy uzyskują najsłabsze prędkości na progu z całej stawki zawodników . Przykład : Stoch 90.7km/h a jadący po nim Freund 91.7 km/h z tej samej belki. Ten kilometr na progu może dać nawet 7 m więcej w skoku jak ktoś umie wykorzystać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX