PŚ w Klingenthal. Kamil Stoch zdyskwalifikowany za kombinezon

Podczas konkursu PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. To druga taka sytuacja w historii występów Polaka. Poprzednią miał w sezonie 2005/2006

Po pierwszej serii Stoch zajmował 18. pozycję po skoku na 125,5 m, ale w drugiej poszybował daleko i osiągnął odległość 131 metrów. Przesunął się dzięki temu na dziewiątą pozycję, ale po konkursie okazało się, że ten skok został anulowany. Powodem był nieprzepisowy kombinezon.

Ostatecznie Polak zajął więc 30. pozycję, tak jakby skok w drugiej serii nie został oddany. Straci więc dużo punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

To druga taka sytuacja w karierze Polaka. Pierwszy raz został zdyskwalifikowany w Harrachovie w sezonie 2005/06.

Dobry występ Polaków

Gdyby Stoch nie został zdyskwalifikowany, a zawody w Klingenthal były konkursem drużynowym, Polacy zajęliby miejsce na podium. Życiowe osiągnięcia zanotowali Piotr Żyła i Krzysztof Miętus, którzy zakończyli zawody odpowiednio na szóstym i 11. miejscu. Miętus dzięki dyskwalifikacji Stocha zajął swoje najlepsze miejsce w karierze, a Żyła wyrównał swój najlepszy wynik. Kot był 13., a Dawid Kubacki 31. Zawody wygrał Jaka Hvala przed Taku Takeuchim i Gregorem Schlierenzauerem.