Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny: Wygrana Kranjca, trzecie miejsce Kubackiego

Robert Kranjec skokami na 109,5 i 104m wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kranju (HS 109). Na drugim miejscu uplasował się Władimir Zografski (109 i 103m), a trzeci był Dawid Kubacki, który lądował na 104,5 i 105,5m.

Po pierwszej serii w czołówce znajdowali się Bartłomiej Kłusek (107m i 3. lokata) oraz Aleksander Zniszczoł (106m i 4. pozycja). Niestety w finale Kłusek nie wytrzymał presji i uzyskał zaledwie 96,5m (25. miejsce). Lepiej wypadł Olek Zniszczoł, który z wynikiem 101,5m zanotował spadek o dwa oczka i ostatecznie zajął 6. lokatę.

W czołowej "10" konkursu znalazł się Maciej Kot, który lądował odpowiednio na 104,5 i 102,5m, co dało mu 8. lokatę. Punkty wywalczyli dziś także Krzysztof Miętus (102 oraz 100m i 20. lokata) i Jakub Kot (103 oraz 96,5m i 24. pozycja).

Zawodów nie zaliczy do udanych Grzegorz Miętus który wylądował w pierwszej serii już na 96,5m i zmagania zakończył na 49. miejscu.

Już jutro o godzinie 10-tej kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kranju.