Sport.pl

Skoki narciarskie. Pamiętacie Mattiego Hautamaekiego? Nie uwierzycie, czym się teraz zajmuje!

Pamiętacie Mattiego Hautamaekiego? Fiński skoczek kiedyś rywalizował o najważniejsze trofea z Adamem Małyszem, a teraz został maszynistą!
Hautamaeki ukończył specjalny kurs i został pracownikiem narodowego przewoźnika w Finlandii - VR. - Prowadzę teraz normalne życie. Nie sądzę, by na ulicach ktokolwiek mnie rozpoznawał - mówił po zakończeniu kariery skoczek. To jego pasja, więc nie zastanawiał się długo nad swoją nową profesją.

Hautamaeki zakończył karierę po nieudanym sezonie 2011/12 w wieku zaledwie 31 lat. To czterokrotny medalista olimpijski - zdobył srebro z drużyną w 2002 oraz 2006 roku oraz indywidualnie srebro i brąz w 2002 oraz 2006 roku. Polscy kibice mogą go pamiętać przede wszystkim z rywalizacji z Adamem Małyszem na mistrzostwach świata w 2003 roku. Fin zajął drugie miejsce na dużej skoczni ustępując Polakowi o zaledwie 2,5 pkt.

35-letni dziś Hautamaeki to także czterokrotny medalista MŚ (zdobył złotą z drużyną w 2003 roku i trzy srebra) oraz pięciokrotny medalista MŚ w lotach (trzy srebra i dwa brązy). Dwukrotnie znalazł się na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej PŚ.

Szcześliwy Stoch po wygranej: Musiało być trochę dramaturgii >>

Piotr Żyła w remiksie znanego hitu >>

Tajner zachwycony: Przygotowania wystarczy nam do... >>

Kamil Stoch powiększył przewagę na liście płac >>

Stoch ma nowego stylistę a Żyła paprykę [MEMY]


Więcej o:
Komentarze (36)
Skoki narciarskie. Pamiętacie Mattiego Hautamaekiego? Nie uwierzycie, czym się teraz zajmuje!
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  Oceniono 5 razy 3

  U nas musiuałby zyc
  z mistrzostaw do konca żywota.
  brawo Finowie!

 • marek804

  Oceniono 3 razy 3

  I bardzo dobrze że potrafił się znaleźć po zakończeniu kariery sportowej.

 • mistermadmat

  Oceniono 2 razy 2

  i na zdrowie ! Matti fajna odpowiedzialna robota !

 • tableslaw

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Matti! Normalny gosc i za to szacunek.

 • aa1000

  Oceniono 2 razy 2

  W Finlandii nie było państwowego Orlenu, a w narodowych kolejach prezesują wybrańcy zarządów, a nie biur politycznych.

 • giszta

  Oceniono 8 razy 2

  czy ktoś sobie wyobraża, że w Polsce Małysz będzie prowadził pociąg albo robił cokolwiek jak zwykły człowiek? Czy Stoch po zakończeniu kariery ? NIE . Ludzie dalej będa otaczali ich kultem jak jakieś bóstwo. W normalnych krajach, ludzie nawet nie wiedza , że ich kraj odnosi sukcesy w biatlonie, biegach , saneczkarstwie, czy Skokach!!
  Przeciętny Francuz nie wie kto to jest Furcad, a w Polsce? Wystarczy odnieść sukces i odrazu jest się otaczanym kultem do końca życia. Lekka paranoja. Nigdy nie zrozumiem fenomenu Skoków, Siatkówki, Żużla . Ewidentnie widać, że nasz kraj jak ziemia wody potrzebuje sukcesu i paja się nim ile może. Trochę tak jak w Ameryce Południowej kraje traktują futbol jak religię bo to ich jedyne pole sukcesów

 • tacx

  Oceniono 4 razy 2

  Normalny kraj w którym gwiazda niszowego i mało znaczącego sportu prowadzi normalne życie. TYlko w Polsce ze skoków zrobiono religię. Dla sportu który czynnie uprawia jakieś 100 osób w kraju.

 • Oceniono 1 raz 1

  Nie sledzilem skokow w momencie kiedy malysz odnosil swoje najwieksze sukcesy. Ostatnio ogladam powtorki z tego okresu I to co mnie rozwala, ze juz w polowie sezonu 00/01 komentatorzy w tvp mowili juz o malyszu, jak o jednym z najlepszych zawodnikow w historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX