Sport.pl

Skoki narciarskie. Borek Sedlak zastąpił Mirana Tepesa na stanowisku asystenta Waltera Hofera

Były czeski skoczek narciarski Borek Sedlak został nowym asystentem dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera. Zastąpił na tym stanowisku Mirana Tepesa.
Tepes nie odszedł na emeryturę, ma dopiero 55 lat. Zmiana jest efektem nowego trendu w międzynarodowej federacji (FIS), czyli dążenia do większej transparentności działań. W przeszłości zdarzało się, że Bozidar Prevc oceniał wśród skoczków swoich synów Petera i Domena, a Tepes podejmował decyzje, które dotyczyły jego syna Jurija.

Teraz Tepes będzie asystentem dyrektora PŚ, ale wśród kobiet. W męskich zawodach zastąpi go Sedlak. Czech ma 35 lat. Karierę skoczka skończył po sezonie 2013/14. W 14 sezonach w PŚ tylko raz zajął miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu - Harrachovie (sezon 2010/11).

Po zakończeniu kariery Sedlak był asystentem dyrektora PŚ wśród kobiet, więc teraz zamienił się z Tepesem miejscami. - Ciężko będzie zastąpić Mirana, ale zrobię co w mojej mocy by zrobić to jak najlepiej - powiedział Sedlak, który przed debiutem w nowej roli udzielił wywiadu serwisowi czech-ski.com.

W marcu 2014 roku postanowiłem zakończyć karierę po 25 latach. Skoki były w moim życiu od zawsze, więc cieszę się, że Walter Hofer odpisał na mojego maila i zaproponował pracę. Potem zachorował Horst Tielman, który był koordynatorem Pucharu Kontynentalnego i pełniłem dwie funkcje na raz. Potem jeszcze kontrolowałem sprzęt podczas Pucharu Świata mężczyzn - wspomina Czech.

- O tym, że zastąpię Mirana dowiedziałem się podczas kongresu FIS w Meksyku na początku czerwca. Byłem dość zaskoczony, to duże wyzwanie i krok naprzód w karierze. Miran to świetny facet, ma 20 lat doświadczenia. On mnie wszystkiego uczył, więc będę się starał kontynuować jego pracę - zapowiada Sedlak.

Teraz to on będzie się komunikował z Hoferem w sprawie warunków pogodowych na skoczni. - Znam Waltera od wielu lat. Zawsze miałem do niego wielki szacunek, już wtedy kiedy byłem zawodnikiem. Być jego asystentem dwa lata po zakończeniu kariery - bo brzmi dla mnie niewiarygodnie. Walter ma dużo doświadczenia, mogę się od niego dużo nauczyć.Hipsterskie skoki narciarskie, czyli narty zjazdowe na "Planicy", udana podróbka Wielkiej Krokwi. Najlepsze amatorskie skocznie


Więcej o:
Komentarze (21)
Skoki narciarskie. Borek Sedlak zastąpił Mirana Tepesa na stanowisku asystenta Waltera Hofera
Zaloguj się
 • Daniel P.

  Oceniono 1 raz 1

  Już się cieszyłem że to Walter odchodzi...

 • maniu1963

  Oceniono 1 raz 1

  Aco tu komentować i co to da? Śledzę i piszę komentarze op paru lat i nić się nie zmienia i nie zmieni,za mały wpływ opini publicznej na działania ; rządu, władz związków sportowych i wszelkiej maści ludzi u jakiejkolwiek władzy.Poprostu są nieomylni,mądżejsi od Pana Boga.Przysłowie starożytnych Ukraincówmówi "głowę która nie myśli należy ściąć " tego nie da się zrobić.

 • tuitam_online

  Oceniono 3 razy 1

  Głupi tytuł. Serio go ktoś nienawidzi?

 • elsa.arendelle

  Oceniono 1 raz 1

  Kongres w Meksyku? Widać ze kasa leci na prywatne wakacje.

 • dar61

  0

  Ach, trans-pa-rent-ność?
  Wyrażenie omowne czy eufemizm na 'nieuczciwość'?

  A 'Tepes/ Bozidar Prevc' to Tepeš-Tepesz/ Božidar-Bożidar, a tym bardziej nie Preuc [panowie eurosportowi komentatorzy!].

  '...O tym, że zastąpię Mirana dowiedziałem się...'
  >>> Mirana, dowiedziałem

  Przy okazji eufemizmów - dziękować Redakcji za zmianę tu tytułowej dekoracji czy nie?

 • Andrzej Kocon

  0

  Tajner to leb . Jemu zawsze idzie dobrze.Rodziny juz nie wkreca ale sam trzyma sie niewazne od jak wieje:-)

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 0

  jezyk nienawiści, kultura kiboli w wydaniu dziennikarzy GW - zdeklasowala /swoboda/ zmiażdży /kowalczyk/ itd
  oburzacie się na język nienawiści ONR ale sami go uprawiacie bez ograniczeń - po co ? do kogo mówicie - czy czytelnikami GW sa bandyci i kibole - takimi tekstami powinny sie zając komisje etyki
  nie umiecie inaczej wyrażać emocji? - jak słowami nienawiści - w sporcie podstawowa zasada jest SZACUNEK i POKORA - nie nauczyli was tego ? szkoda
  wiec nie macie prawa w ogóle wypowiada się o Sporcie
  od razu na wstępie powiedzcie ze pracujecie dla korporacji WIDOWISKO - będzie prościej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX