Turniej Czterech Skoczni. Hayboeck wygrał treningi w Innsbrucku. Żyła lepszy od Stocha

Michael Hayboeck uzyskał najlepszy wynik podczas obu serii treningowych w Innsbrucku. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 25. i dziewiąte miejsce. Kamil Stoch miał 27. i 23. wynik. Relacja na żywo z kwalifikacji do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Sport.pl w sobotę o godz. 14.

Za Hayboeckiem w pierwszym treningu na Bergisel uplasowali się Noriaki Kasai i Richard Freitag. Japończyk uzyskał identyczną odległość jak Austriak - 127 m, a Niemiec - 129,5 m. Żyła skoczył 113, a Stoch - 114 m.

Na 120. metrze wylądował Aleksander Zniszczoł, który zajął 30. miejsce (tuż za Stochem, z notą o 0,2 pkt gorszą od podwójnego mistrza olimpijskiego). 35. był Dawid Kubacki (117 m), 59. miejsce zajął Krzysztof Biegun (110,5 m), a 62. - Bartłomiej Kłusek (107,5 m).

W drugiej serii treningowej najlepszy ponownie był Hayboeck, który startując z dziewiątej belki doleciał do 130. metra. Drugi był Stefan Kraft. Lider Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 133,5 m ale ruszył z belki numer 11. Trzeci był Peter Prevc (128 m z 10. belki). Skok na 125,5 m dał dziewiątą pozycję Piotrowi Żyle. Stoch po lądowaniu na 118 m był 23. Miejsca pozostałych Polaków: 32. Zniszczoł (116 m), 42. Kubacki (110,5 m), 49. Kłusek (113,5 m), 64. Biegun (109 m).

Na liście startowej zawodów w Innsbrucku znalazło się 77 zawodników. W pierwszej serii niedzielnego konkursu, jak zwykle, wystąpi 25 par rywalizujących o awans do rundy finałowej w systemie KO.