TCS. Żyła świetnie, Stoch spokojnie w serii próbnej

Piotr Żyła skoczył aż 136,5 w serii próbnej przed noworocznym konkursem w Garmisch-Partenkirchen. Był to piąty wynik. 22. rezultat (126 m) zanotował Kamil Stoch. Aleksander Zniszczoł zajął 28., Dawid Kubacki - 38., a Klemens Murańka - 44. miejsce. Najlepszy był zwycięzca kwalifikacji Anders Jacobsen. Norweg osiągnął 142 m. Relacja na żywo z drugich zawodów 63. Turnieju Czterech Skoczni w Sport.pl od godz. 14.

W pierwszej serii zobaczymy dwa polskie pojedynki w parach KO - Stoch zmierzy się z Murańką, a Żyła ze Zniszczołem. Wcześniej Dawid Kubacki o awans do rundy finałowej powalczy z Andreasem Wankiem. W serii próbnej Polak był znacznie gorszy od Niemca - skoczył 117,5 m i zajął 38. miejsce, a jego rywal po lądowaniu o sześć metrów dalej został sklasyfikowany tuż przed Stochem, na 21. pozycji.

Na skoczni w Ga-Pa panują dobre warunki. Przy prawie nieodczuwalnych podmuchach wiatru w serii próbnej aż 142 m osiągnął Jacobsen. Drugi wynik - 137,5 m - uzyskał Gregor Schlierenzauer, który mierzy się z Norwegiem w parze.

W klasyfikacji TCS po zawodach w Oberstdorfie prowadzi Stefan Kraft przed kolejnym Austriakiem Michaelem Hayboeckiem, Słoweńcem Peterem Prevcem i Stochem. W serii próbnej w Ga-Pa Kraft był 11. (132 m)., Hayboeck trzeci (138,5 m), a Prevc - 10. (133 m).

Stoch do rywali stracił sporo, ale podwójny mistrz olimpijski z Soczi powtarza, że w treningach skacze tylko na 70-80 proc. swoich możliwości, by oszczędzać operowany 4 grudnia staw skokowy.