TCS w Oberstdorfie. Kamil Stoch jedenasty w kwalifikacjach. Zwycięstwo Prevca

Peter Prevc wygrał kwalifikacje do inauguracyjnego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Na starcie niedzielnych zawodów ujrzymy pięciu biało-czerwonych. Awansu nie wywalczył tylko Klemens Murańka. Początek inaugurującego Turniej Czterech Skoczni konkursu o godz. 16.30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Lider słoweńskiej kadry skoczył 138,5 metra. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer. Podopieczny Heinza Kuttina doleciał do 133. metra, a do Prevca stracił tylko 0,9 pkt. Czołową trójkę uzupełnił 42-letni Noriaki Kasai. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni także skoczył 133 metry. Czwarty był jego rodak - Taku Takeuchi - 135 metrów. Na piątej lokacie znalazł się najlepszy z gospodarzy - Richard Freitag (132 metry).

Udany powrót do światowej czołówki zaliczył Kamil Stoch. Obrońca Kryształowej Kuli skoczył 128,5 metra, co dało mu 11. miejsce. Przez sobotnie kwalifikacje pomyślnie przeszło jeszcze czterech biało-czerwonych. Dawid Kubacki (124 metry) zajął 23. miejsce, Jan Ziobro (120,5 metra) uzyskał 34. rezultat dnia, natomiast Aleksander Zniszczoł (114,5 metra) i Piotr Żyła (114 metrów) zajęli odpowiednio 42. i 45. miejsce. Klemens Murańka skoczył tylko 109,5 metra, czego efektem była 56. pozycja.

Przez znaczną część serii skoczkowie zmagali się z dość silnym wiatrem w plecy. Dopiero pod koniec rywalizacji warunki pomagały zawodnikom, z czego skorzystał m.in. lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Anders Fannemel.