Sport.pl

Kruczek: Złożyliśmy protest i powołaliśmy się na siłę wyższą

Wiele nerwów stracił w piątek, podczas pierwszego dnia MŚ w lotach w Vikersund, trener polskiej kadry skoczków - Łukasz Kruczek. Szkoleniowiec naszych zawodników przyznaje, że warunki były bardzo trudne, a po skoku Kamila Stocha został złożony protest. W sobotę odbędą się trzy serie skoków. Relacja od 15. w Sport.pl
- Dzień był bardzo nerwowy, jury próbowało na siłę przeprowadzić ten konkurs, mimo tego, że warunki były bardzo trudne, a momentami niebezpieczne. Dopiero efekt tych warunków przy skoku zawodnika z czołówki, zatrzymał ten konkurs. Skok Kamila był na progu bardzo dobry, przez pierwsze 30-40 metrów wszystko szło dobrze, a następnie natrafił na turbulencje w powietrzu, zaczął odciągać prawą nartę, próbował jeszcze walczyć o odległość, ale wiadomo było, że nie dało się już z tego uzyskać dobrej odległości - mówił po zawodach Łukasz Kruczek.

- Złożyliśmy protest, w którym powoływaliśmy się na tzw. siłę wyższą, bowiem w momencie gdy Kamil dostał zielone światło, warunki były okey. One pogorszyły się dopiero podczas najazdu, a tego nikt nie jest w stanie do końca przewidzieć. Protest został odrzucony, otrzymaliśmy informację, że wszystko było w porządku - zdradza trener Polaków.

- Piotrek jeszcze nie do końca oddał taki skok, na jaki go stać. Bardzo dobrze skoczył Krzysiek Miętus, który mimo wiatru, w plecy odleciał. Maciek Kot trochę za bardzo zabrał narty na siebie w pierwszej fazie i to wyhamowało prędkość i nie dało się już odlecieć - analizuje Kruczek.

- Nie spodziewaliśmy się, że konkurs zostanie anulowany, ale liczyliśmy na to. Z nadzieją czekaliśmy, że pogoda nie pozwoli na dokończenie konkursu. Wszyscy bowiem wiemy, że Kamil skacze dobrze, że jest wśród najlepszych skoczków i w momencie gdy takiego zawodnika pogoda wycina z rywalizacji, to nie jest do końca fair. Podobnie było w przypadku Simona Ammanna, czy Gregora Schlierenzauera. Takie były warunki, zdecydowano się przeprowadzić konkurs, są jednak pewne granice, które moim zdaniem zostały przekroczone - uważa szkoleniowiec naszej kadry.

- Te warunki pogorszyły się nagle, wraz ze zmianą kierunku wiatru. Przy skoki Simiego było już znacznie gorzej, ale wówczas jeszcze wiało z boku. Następnie warunki pogorszyły się jeszcze bardziej, udało się skoczyć przedskoczkowi oraz Kamilowi, ale później już nie było szans na kontynuowanie konkursu, wszystkie wskaźniki były na czerwono - zdradza Łukasz Kruczek.

- Wszystko zakończyło się dla nas szczęśliwie, przed nami jednak nowy dzień, też ma być trudno, będzie wietrznie, ale jednak lepiej. W sobotę zamiast serii próbnej odbędzie się dodatkowa seria konkursowa, więc będą łącznie trzy serie konkursowe - zakończył Kruczek.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl »


Więcej o:
 • Skoki - Puchar Świata

  lp. zawodnik punkty
  1 Daniel Andre Tande 200
  2 Anze Lanisek 140
  3 Philipp Aschenwald 93
  4 Ryoyu Kobayashi 90
  5 Kamil Stoch 75
  6 Karl Geiger 72
  7 Timi Zajc 72
  8 Stefan Kraft 60
  9 Dawid Kubacki 58
  10 Daniel Huber 57
  19 Piotr Żyła 20
  22 Maciej Kot 19
  31 Stefan Hula 9
  35 Jakub Wolny 4

  • Lider PŚ
 • Skoki - Puchar Narodów

  lp. kraj punkty
  1 Austria 680
  1 Norwegia 680
  3 Słowenia 520
  4 Polska 485
  5 Japonia 359
  6 Niemcy 325
  7 Szwajcaria 128
  8 Finlandia 60
  9 Rosja 3
  10 Estonia 0
  10 Bułgaria 0
  10 Czechy 0
  10 Kanada 0
  10 USA 0

  • Lider PŚ
 • Skoki - TCS

  lp. zawodnik punkty
  1 Ryoyu Kobayashi 1098
  2 Markus Eisenbichler 1035.9
  3 Stephan Leyhe 1014.1
  4 Dawid Kubacki 1010.8
  5 Roman Koudelka 1006.3
  6 Kamil Stoch 994
  7 Andreas Stjernen 988
  8 Robert Johansson 983.2
  9 Daniel Huber 970.4
  10 Kilian Peier 959.3
  19 Piotr Żyła 842.1
  29 Jakub Wolny 654.5
  36 Stefan Hula 479.1
  51 Aleksander Zniszczoł 194.5
  61 Maciej Kot 95

  • Lider turnieju
Komentarze (24)
Kruczek: Złożyliśmy protest i powołaliśmy się na siłę wyższą
Zaloguj się
 • Gość: e.tam

  Oceniono 16 razy 12

  Na całe szczęście Międzynarodowe Towarzystwo Lizania Tyłków Austriakom w porę ochłonęło. Ale twarzy im to i tak nie ratuje. Puszczać skoczków przy takich warunkach, to trzeba mieć zdrowo nawalone w garach.

 • Gość: doogee

  Oceniono 12 razy 10

  KRUCZEK powiedz lepiej dlaczego wszyscy nasi mają o prawie 2 km/h niższe prędkości najazdu od reszty stawki?????? To tak jakby skakali z obniżonego znacznie rozbiegu.

 • ladychapel

  Oceniono 8 razy 2

  Znów się na nas Polaków uwzięli, nawet Siła Wyższa. Ciągle walą nas w kakao.

 • elek1987

  Oceniono 1 raz 1

  Nie jest i tak zle , patrzac na poprzednie lata .... teraz liczymy nie tylko na Kamila Stocha , ale takze na Zyle , Mietusa , Kotów , a takze swietnie prezentujacego sie Zniszczola ( mlody mistrz ) .
  Od nastu lat ogladam skoki wiec co nieco czlowiek wie :> , to co bylo w tym odwolanym konkursie , przyznaje racje dla trenera Lukasza Kruczka ..... sedziowie zle od 2 lat osadzaja skoki poszczegolnych zawodnikow , dodajmy smieszne pkt dodawane badz odejmowane .... kiedys bylo dobrze , jak skoczek mial forme nic mu nie przeszkadzalo :> typu " Adaś" .... trzymamy kciuki :) i gramy na ecpect.com hehe :)

 • stivi47

  0

  Oglondalem polskich Skoczkow co do inych Nazionenen polacy sa bardzo slabi istna zenada jak skakaja ten trner Kruczek jest bardzo slabym trenerem z polakami bendzie coraz bardziej szlo na dno jesli niezmieni sie Treningow lub tego Trenera to widze polskich Skockow na poziomie takich skoczkow jakich ma kazachtan

 • grzegorz49

  Oceniono 2 razy 0

  pie...nie o Szopenie,wiadomo kto wygra jak nie N orek to znowu anulujemy

 • freecyc

  Oceniono 2 razy 0

  Złożyli protest,bo liczyli na jakiś prawny KRUCZEK!!!

 • Gość: nykenen

  Oceniono 8 razy 0

  Kruczek powinien pogonić Kota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX