Sport.pl

Skoki narciarskie. Schlierenzauer trafił do szpitala po konkursie w Engelbergu

Podczas sobotniego konkursu skoków narciarskich w Engelbergu Gregor Schlierenzauer zaliczył upadek w drugiej serii zawodów. Austriak zajął dopiero 11. miejsce a po konkursie został przewieziony do szpitala na specjalistyczne badania. Zawody wygrał Norweg Anders Bardal.
:
-
Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku »

Po początkowo niegroźnie wyglądającym upadku podczas sobotnich zawodów na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu, Gregor Schlierenzauer został zabrany do szpitala.

Upadek spowodowany był przez śnieg nagromadzony na zeskoku w bardzo dużej ilości. I chociaż popularny Schlieri opuścił skocznię o własnych siłach, to jednak trudno było mu ukryć złość spowodowaną upadkiem. Skoczek nie odniósł żadnych złamań, jednakże po jakimś czasie zaczął się skarżyć na ból w klatce piersiowej i okolicy żeber.

Ponadto Schierenzauer zaczął krwawić z ust, dlatego trener Alexander Pointner zdecydował się na zabranie podopiecznego do szpitala w Stams, gdzie zostanie dokładniej zbadany za pomocą ultradźwięków.

To nie był udany konkurs dla polskich skoczków. Podobnie jak w poprzednich konkursach Pucharu Świata w finałowej serii wystąpiło tylko dwóch Polaków. Kamil Stoch po skokach na 125,5 i 124,5 metra zajął 12. miejsce, a na 16. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (123 i 121,5 metra). Obydwaj poprawili swoje lokaty w porównaniu do pierwszej serii, po której Stoch był 14. a Żyła 19.

Więcej o:
Komentarze (4)
Skoki narciarskie. Schlierenzauer trafił do szpitala po konkursie w Engelbergu
Zaloguj się
 • veneda1

  0

  Dlaczego nie podaje sie dlugosci skokow zwyciescow?

 • kol.3

  0

  Obawiam się, że on ma psychikę zbliżoną do Hannawalda i to mu przeszkadza w życiu. Za dużo napinania się i agresji.

 • Gość: shaun

  0

  Pozdrowienia dla Szliriego. Oby jak najszybciej wrócił na skocznię.

 • Gość: Magu

  0

  Powodem upadku - zaznaczam głównym - było zbyt wczesne lądowanie Gregora, przez co środek ciężkości przeniósł się za bardzo, zdecydowanie za bardzo do przodu! Śnieg .. hmm .. nawet złagodzil obrażenia, wstyd mi za poziom dziennikarzyny, który pisał artykuł - pewnie nawet nie oglądał konkursu. Niemniej szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX