Sport.pl

Polska - Holandia. W sobotę Wilfredo Leon zadebiutuje w polskiej kadrze! Sprawdź, gdzie oglądać mecz zespołu Vitala Heynena. Transmisja TV, stream online, na żywo, 27.07

Wilfredo Leon czekał na ten moment przez długie dwa lata. W sobotę, 27 lipca, urodzony na Kubie polski siatkarz zadebiutuje w reprezentacji Polski. Właśnie tego dnia zespół Vitala Heynena zmierzy się w Opolu z Holandią.

Reprezentacja Polski. W sobotę Wilfredo Leon rozegra pierwszy oficjalny mecz w polskiej kadrze

Wilfredo Leon otrzymał polskie obywatelstwo w lipcu 2015 roku. Trzy lata po tym jak zrezygnował z gry w reprezentacji Kuby i pozostał w Europie. Oficjalne dokumenty ws. gry Kubańczyka dla reprezentacji Polski zostały jednak złożone dopiero dwa lata później. Od tego momentu zaczął się dwuletni okres karencji wymaganej przepisami, który zakończył się 24 lipca 2019 roku. Dokładnie trzy dni po tym terminie Leon zadebiutuje w polskiej kadrze. W sobotę, 27 lipca, zespół Vitala Heynena rozegra w Opolu towarzyskie spotkanie z Holandią.

- Oto nadszedł 24 lipca 2019 roku, czyli dzień, w którym mogę oficjalnie reprezentować Polskę. Wielkie dzięki dla ludzi, którzy do tego doprowadzili. Jestem szczęśliwy, dostałem wiele pozytywnych reakcji od ludzi, którzy czekali na ten dzień tak samo jak i ja. Obiecuję wam, że zostawię swoje serce na parkiecie w każdym meczu, grając dla kraju, w którym znalazłem nowy dom - napisał Wilfredo Leon na swoim facebookowym koncie, dodając, że "ma nadzieję, że za równy rok będzie walczył razem z Polską na jego pierwszych, wymarzonych igrzyskach olimpijskich".

W opolskiej Stegu Arenie nasi reprezentanci zmierzą się z Holendrami dwukrotnie - 27 i 28 lipca.

Siatkówka. Polska - Holandia. Gdzie obejrzeć debiut Wilfredo Leona? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV sobotniego meczu reprezentacji Polski z Holandią przeprowadzi Polsat Sport. Towarzyskie spotkanie będzie można obejrzeć również w internecie, na platformach: Ipla i Cyfrowy Polsat GO. Studio rozpocznie się o godz. 16:00, a do opolskiej Stegu Areny przeniesiemy się godzinę później. Drugie starcie z reprezentacją Holandii rozegramy w niedzielę o tej samej porze.

Więcej o:
Komentarze (1)
Polska - Holandia. W sobotę Wilfredo Leon zadebiutuje w polskiej kadrze! Sprawdź, gdzie oglądać mecz zespołu Vitala Heynena. Transmisja TV, stream online, na żywo, 27.07
Zaloguj się
  • 141288bs

    0

    Pogoncie Kurskiego z TVP.lze szuja, jak bura suka - co on ma na ludzi z PiS-u, ze maja jemu intratne fuchy. Z daleka widac,ze to oszust i pazerna menda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX