Sport.pl

Prezes PZPS złożył jasną deklarację ws. Vitala Heynena

Decyzja Vitala Heynena o opuszczeniu polskiej kadry tuż przed meczem z Brazylią wciąż wywołuje szeroką dyskusję. Wielu kibiców zastanawia się, jak na niedawne zachowanie belgijskiego selekcjonera zareagują władze polskiej siatkówki. Jasną deklarację w tej sprawie złożył właśnie prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Tuż przed meczem o brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów Vital Heynen postanowił wyjechać z USA i udać się do Zakopanego, gdzie trwa zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do IO. Do zwycięstwa z Brazylijczykami polski zespół poprowadził ostatecznie Jakub Bednaruk.

Zachowanie Belga odbiło się szerokim echem nie tylko wśród kibiców, ale i byłych reprezentantów Polski (o komentarz do całej całej sytuacji pokusił się m.in. Sebastian Świderski). Wyjazd Heynena postawił też w trudnym położeniu władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Początkowo prezes polskiej federacji Jacek Kasprzyk zapowiadał, że przeprowadzi z Heynenem dyscyplinującą rozmowę "w cztery oczy" (taka deklaracja padła w studio Polsatu Sport).

Czy Vitala Heynena czeka kara za wyjazd z USA? Prezes PZPS Jacek Kasprzyk uciął spekulacje 

Po tym, jak reprezentacja powróciła do kraju, Kasprzyk wypowiedział się już w nieco innym tonie. Wydaje się, że Heynena nie spotkają żadne nieprzyjemności: "Przedmiotem rozmowy będzie kolejny turniej, a więc kwalifikacje olimpijskie. Nie będzie żadnej reprymendy, bo za co mamy go karać? Za medal Ligi Narodów albo wcześniej mistrzostw świata?" - pytał retorycznie Kasprzyk, z którym rozmawiali dziennikarze "Przeglądu Sportowego". 

"Zrobiło się z tego więcej zamieszania niż powinno, bo Heynen dostał zgodę na powrót od sekretarza generalnego. Ta kwestia została załatwiona bez mojego udziału, ale przez kompetentnych ludzi. Boleję jedynie nad tym, że Vital wysłał mi wiadomość, a ja jej nie dostałem" - dodał prezes PZPS. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Prezes PZPS złożył jasną deklarację ws. Vitala Heynena
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 23 razy 21

  Kutafony, jeżeli chcecie klikania, to zajmijcie się "podłą zmianą", a od Vitala się odp...cie.

 • spectator_zm

  Oceniono 20 razy 16

  Ocho... nie ma to jak podkulić ogon po sobie i wycofać się rakiem.
  Nie mogłeś, Kasprzyk, tak od razu po meczu utemperować tych matołów w studio? Nie byłoby tej afery, a tak co dzień o tym pismaki smażą po kilka artykułów...

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 8 razy 6

  A co do tego wyjazdu p.Heynena ma PZPN???

 • shadow102

  Oceniono 7 razy 5

  "Wyjazd Heynena postawił też w trudnym położeniu władze Polskiego Związku Piłki Nożnej." No cóż to może i piłki wodnej skoro wszystkie sekcje piłkarskie to jedna rodzina ....według tego artykułu.

 • norge

  Oceniono 6 razy 4

  "Wyjazd Heynena postawił też w trudnym położeniu władze Polskiego Związku Piłki Nożnej" - tak, też słyszałem o tym, że Boniek nie spał dwie noce z nerwów - brawo redahcja!

 • wiecej.niz.jedno.zwierze

  Oceniono 8 razy 4

  "Wielu kibiców zastanawia się, jak na niedawne zachowanie belgijskiego selekcjonera zareagują władze polskiej siatkówki."
  Nad tym wydumanym problemem zastanawiają się chyba tylko dziennikarscy mąciciele i łowcy wierszówek. Kibice dość jednoznacznie dali do zrozumienia, co sądzą o tym pompowanym zamieszaniu.

 • swru

  Oceniono 3 razy 3

  Trenera rozlicza się z wyników. I chyba wszystko jasne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX