Seria Polek przerwana. Serbki lepsze w siatkarskiej Lidze Narodów

Reprezentacja Polski przegrała z Serbkami 0:3 w siódmym meczu kobiecej Ligi Narodów siatkarek. Zespół Jacka Nawrockiego przegrał po serii pięciu zwycięstw.

W każdym secie walka trwała do samego końca, w każdym z nich Polki miały przewagę punktową, jednak w każdym ją trwoniły. W pierwszej partii zawodniczki Jacka Nawrockiego prowadziły 23:20 i 24:22, ale przegrały ją na przewagi, do 25.

W drugim i trzecim secie Polki wypracowywały przewagę na początku, jednak chwilę później zacinały się i znów ją traciły. W obu setach siatkarki Nawrockiego miały trzy-cztery punkty więcej od rywalek, ale oba zakończyły się porażką. Chociaż nasze rywalki zdobyły tyle samo punktów w ataku co my, to nasza reprezentacja przegrała z Serbkami walkę w bloku i na zagrywce, oddając też więcej punktów.

Po siedmiu meczach Ligi Narodów Polki legitymują się bilansem 5-2, który w tym momencie daje im piąte miejsce w tabeli. W środę nasze zawodniczki zagrają z Belgijkami (20.15), w czwartek z Rosjankami (17.15).