Siatkówka. Polki wygra³y Montreux Volley Masters po raz pierwszy w historii!

Po raz pierwszy w historii polskie siatkarki wygra³y Montreux Volley Masters. W finale pokona³y Japonki 3:1.

Siatkarki prowadzone przez Jacka Nawrockiego w finale Montreux Volley Masters pokonały Japonki 3:1. Był to drugi triumf biało-czerwonych nad tym zespołem w turnieju - Polki mierzyły się z reprezentantkami Kraju Kwitnącej Wiśni na starcie zmagań.

Polski zespół rozpoczął spotkanie zdecydowanie lepiej niż rywalki. W dużej mierze to zasługa Malwiny Smarzek, która na prawym skrzydle prowadziła grê drużyny. Kilka punktów dały też plasy Natalii Mędrzyk i przewaga biało-czerwonych rosła z każdą minutą (20:12). Ostatecznie wygrały 25:15.

W drugiej partii wynik nie był już tak jednoznaczny. Miwako Osanai i Yurie Nabeya dały swojemu teamowi zapas punktowy w końcówce (25:22). Powrotem do dobrej gry podopiecznych Jacka Nawrockiego były udane zagrania Martyny Grajber w trzecim secie (17:10). Ta odsłona zakończona była jej asem serwisowym (25:17). Ostatnia partia to wyrównana walka, w której Polki triumfowały na przewagi (26:24).

Najwięcej punktów dla reprezentacji znad Wisły i Odry zdobyła Smarzek (28). Za nią w kategorii najlepiej punktujących były Mędrzyk (14) i Zuzanna Efimienko-Młotkowska (13). Biało-czerwone jeszcze nigdy nie wygrały turnieju w Montreux. Drugie miejsce zajęła Japonia, trzecie Włochy.

Polska – Japonia 3:1: (25:15, 22:25, 25:17, 26:24)