Sport.pl

Siatkarska Liga Narodów. Pewne zwycięstwo biało-czerwonych na inaugurację

W piątek w katowickim Spodku reprezentacja Polski zainaugurowała Siatkarską Ligę Narodów. Biało-czerwoni pokonali Koreę Południową 3:0 (25:20, 25:18, 25:21).
3 : 0
Informacje
Liga Narodów 2018 - Mecze Polaków
Piątek 25.05.2018 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Korea Płd.
20
18
21
0

W piątek po raz pierwszy w tej edycji Ligi Narodów na boisko wybiegli zawodnicy Vitala Heynena. Był to debiut belgijskiego szkoleniowca w oficjalnym turnieju jako selekcjonera kadry znad Wisły. Plan był prosty – wygrać w trzech setach. W nieco ponad godzinę od startu meczu udało się go zrealizować.

Wyrównana pierwsza część seta (8:7) nijak się miała do tego, co Polacy prezentowali później. Dzięki wysokiej efektywności ataku Aleksandra Śliwki i skuteczności biało-czerwonych na środku (4 bloki), gospodarze uzyskali przewagę, którą utrzymywali od połowy rozdania (16:11). Partia została zakończona zagraniem Dawida Konarskiego na prawym skrzydle (25:20).

Kolejny set  ułożył się całkowicie po myśli gospodarzy. Biało-czerwoni rozpoczęli od świetnej współpracy na linii Artur Szalpuk-Fabian Drzyzga, a po drugiej stronie siatki pojawiało się coraz więcej błędów własnych Koreańczyków (11:6). Co prawda Gyeong-Bok Na udawało się zablokować biało-czerwonych, ale w świetle dominacji miejscowych była to tylko kropla w morzu punktowych potrzeb (14:11). Dużą dojrzałością ataku popisywał się Jakub Kochanowski, podczas gdy Piotr Nowakowski również zdobywał kolejne punkty dla zespołu. Partię zamknęła pomyłka serwisowa Koreańczyków (18:25).

Choć grze Polaków można było sporo zarzucić (niedokładność przyjęcia, trudności w rozegraniu), to nie przekładało się to negatywnie na dorobek punktowy zespołu. Siatkarze potrafili odpowiednio zachować się przy piłkach sytuacyjnych i szybko uzyskali wysoką przewagę (11:6, 16:11). W drugiej fazie rozdania Koreańczycy przyspieszeniem gry starali się odrobić straty, jednak skutecznymi zagraniami wybili im to z głów Śliwka, Szalpuk i Nowakowski (24:19). Ostatnim zagraniem meczu była pomyłka Azjatów w ataku (25:21).

Więcej o:
Komentarze (34)
Siatkarska Liga Narodów. Pewne zwycięstwo biało-czerwonych na inaugurację
Zaloguj się
 • tg64

  Oceniono 10 razy 8

  Zwróciłem obiad kiedy zobaczyłem Rysia Cz. w studio pomeczowym. Solorz poszedł po bandzie.

 • salsolo.4

  Oceniono 9 razy 7

  Solorz zaczyna lizać d...pę pisolom.

 • 0roman0

  Oceniono 7 razy 5

  Co tam mecz, co tam wynik.
  Ważne kto kto gości w studio meczowym.
  Oto Polsat - nic dodać nic ująć.

 • egalite11

  Oceniono 6 razy 4

  Solorz zlizuje kalafonię z doopy kaczystów. Nie wierzę, że tak potwornie można się zeszmacić.

 • kuku666

  Oceniono 5 razy 3

  Nie ma co wysnuwać wniosków, przeciwnik był słaby. Prawdziwym testem będzie mecz z Rosją.

 • mixail

  Oceniono 4 razy 2

  Tego czarneckiego wam nie wybaczę - dopóki takie szuje są w PZPS i w studiach przed-/pomeczowych, dopóty jestem wrogiem polskiej siatkówki i bojkotuję ją, oraz cały polsat.

 • cxubmsqq1

  Oceniono 6 razy 2

  'Koncertowa gra Polakow', Saro???? A jakiz to byl ... 'koncert'? Ten z ... Opola???

  Coz za zenada/szowinizm..... Jakze ... polski, Saro.....

 • pd2016

  Oceniono 1 raz 1

  Wstyd, panie Solorz! Jeszcze tylko zaprosić poseł Krystynę P. i duet wyborny!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX