Sport.pl

Siatkówka. Łukasz Żygadło wyjaśnia sprawę powołania do polskiej kadry

W ostatnich dniach siatkarskie media obiegła sprawa powołania Łukasza Żygadło do polskiej kadry. Według jednego z portali doświadczony zawodnik miał odmówić gry w zespole Ferdinando De Giorgiego. Jak się okazuje, słowa te nie były prawdziwe.

- Nigdy nie wypowiedziałem słów, które zostały użyte w tytule i treści artykułu na temat reprezentacji Polski i Klubowych Mistrzostw Azji – prostuje Łukasz Żygadło. Według informacji portalu World of Volley 37-letni rozgrywający zamiast gry w kadrze i przygotowań do siatkarskich mistrzostw Europy miał wybrać pomoc swojej drużynie, Sarmayeh Bank, w ważnym turnieju klubowym.

Występujący w Iranie rozgrywający to srebrny medalista mistrzostw świata z 2006 roku, a także triumfator Ligi Światowej (2012). W marcu w rozmowie ze Sport.pl przyznał, że możliwość występu w kadrze była dla niego bardzo istotna. - Gra dla reprezentacji kraju jest wielkim wyróżnieniem i marzeniem każdego zawodnika. Jeśli chodzi o mnie, to od ostatniego rozstania z kadrą wiele zmieniło się w moim życiu. Na obecnym etapie mojej przygody ze sportem muszę brać pod uwagę również inne aspekty życia, które wymagają ode mnie większego poświęcenia i czasu. Jakie będą decyzje? Czas pokaże – zaznaczył wtedy Łukasz Żygadło.

Więcej o:
Komentarze (6)
Siatkówka. Łukasz Żygadło wyjaśnia sprawę powołania do polskiej kadry
Zaloguj się
 • ajk_gierki

  Oceniono 2 razy 2

  Łukasz od lat idzie swoją własną drogą, za to a także za to co zrobił dla reprezentacji i polskiej siatkówki zasługuje na wielki szacunek.

 • jo1952

  0

  Kolejni selekcjonerzy traktowali Łukasza jako żelaznego rezerwowego,bez wejścia na boisko.Frustracja dobrego zawodnika ma prawo ujścia.Do gierek treningowych lepiej wziąć jakiegoś młodziana,niech nabiera doświadczenia.

 • j3-9

  0

  Może tak nie powiedział ale wykręcił się sianem i nie on pierwszy i nie ostatni i może wreszcie ktoś zapyta co jest grane w Polskim związku siatkówki ?Jest hymn pięknie śpiewany przez kibiców,pełne hale dobra organizacja imprez,i ta niechęć do reprezentacji.W innych dyscyplinach sportowych w Polsce nie spotykana.

 • dar61

  0

  Nieważne, czy chwala, byle mówili?

  ***
  '...powołania Łukasza Żygadło do polskiej...'
  Polskiej, mówicie?
  ŻYGADŁO - ŻYGADŁY - ŻYGADLE - ŻYGADŁY - ŻYGADŁĄ - o ŻYGADLE - O, ŻYGADŁO!

  '...w zespole Ferdinando De Giorgiego...'
  W zespole, nie w np. teamie czy squadrze?
  FERDINANDO De Giorgi - FERDINANDA De Giorgiego - FERDINANDOWI De Giorgiemu - FERDINANDA De Giorgiego - FERDINANDEM De Giorgim -
  o FERDINANDZIE De Giorgim - O, FERDINANDZIE De Giorgi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX