LSK. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź z historycznym triumfem! Zostały mistrzyniami Polski po 36 latach

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zostały mistrzyniami Polski. W trzecim meczu finałowym pokonały Grot Budowlani Łódź 3:2, dzięki czemu zdobyły drugi tytuł mistrzowski w historii klubu.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały w trzecim meczu finałowym z Grot Budowlanymi Łódź 3:2, zapewniając sobie tytuł mistrzyń Polski. Dwa poprzednie spotkania również kończyły się tie-breakami, co zapewniało kibicom siatkówki mnóstwo emocji.

Od samego początku znakomicie zagrywały siatkarki ŁKS-u, sprawiając wiele trudności Budowlanym. Gospodyniom wychodziło dosłownie wszystko, dzięki czemu w pierwszej partii zdemolowały rywalki, wygrywając seta do 10. Siatkarki ŁKS-u zaczęły później nieco się gubić w ofensywie, dzięki czemu szybko udało się siatkarkom gości doprowadzić do wyrównania, kończąc partię do 16.

Trzeci i czwarty set przyniósł znacznie więcej emocji. Obydwa zespoły grały zdecydowanie lepiej i równiej. W trzeciej partii wygrały zawodniczki Michala Maska do 22, w czwartej lepsze okazały się siatkarki Budowlanych, zwyciężając do 23. O wyniku meczu zdecydować musiał tie-break, w którym lepsze okazały się siatkarki ŁKS-u, pewnie pokonując rywalki do 8.

Taki wynik meczu oznaczał, że złoto mistrzostw Polski powędrowało do siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź, które tym samym zdobyły pierwszy tytuł mistrzowski dla swojego klubu od 36 lat. Srebrne medale przypadły zawodniczkom Grot Budowlani Łódź. W rywalizacji o trzecie miejsce KS Developres Rzeszów prowadzi 2:1 z Chemikiem Police.