Jędrzej Gruszczyński: "Z rywalizacji z Wojtaszkiem mogę wynieść same pozytywne rzeczy"

Jędrzej Gruszczyński

Jędrzej Gruszczyński (onicowarszawa.pl/)

Jędrzeja Gruszczyńskiego w sezonie 2017/2018 PlusLigi czeka duże wyzwanie. Mistrz świata juniorów o miejsce w składzie ONICO Warszawa rywalizować będzie z reprezentantem Polski - Damianem Wojtaszkiem.

Do Warszawy przyjechałeś jako mistrz świata juniorów i członek drużyny, która przez dwa lata nie przegrała ani jednego meczu.

Jędrzej Gruszczyński: Rzeczywiście wygraliśmy wszystko, co było możliwe i bardzo się z tego cieszymy. Można powiedzieć, że zapisaliśmy się złotymi zgłoskami w historii nie tylko polskiej, ale i światowej siatkówki.

Jest Ci żal, że to już koniec tej drużyny?

Wszystkim nam jest przykro, że nie spotkamy się już w takim składzie. Zrobimy jednak wszystko, żeby spotkać się w seniorskiej reprezentacji (uśmiech).

Jak spędziłeś wakacje? Nie miałeś zbyt długiego urlopu.

Z ONICO Warszawa trenuję od samego początku przygotowań. Po powrocie z reprezentacji odpoczywałem w gronie najbliższych: najpierw spędziłem miło czas nad polskim morzem z dziewczyną, a następnie kibicowałem siostrze na Grand Slamie w Olsztynie.

W Warszawie o miano podstawowego libero będziesz rywalizował z Damianem Wojtaszkiem. Jak do tego podchodzisz?

Cieszę się, że będę mógł rywalizować z zawodnikiem grającym w reprezentacji Polski seniorów. Myślę, że mogę wynieść z tego same pozytywne rzeczy.

Czy rozpoznajesz polskich siatkarzy? [QUIZ]
1/13Zaczniemy banalnie. Jeśli nie odgadniecie, to ten siatkarz złapie się za głowę. Kto to?
Zobacz także
  • Siatkówka. Sensacja w PlusLidze! Passa ZAKSY przerwana, pogromcą Resovia!
  • Mariusz Wlazły, PGE Skra Bełchatów Siatkówka. PGE Skra Bełchatów nadal bez Mariusza Wlazłego. To nie koniec kłopotów zespołu
  • Liga Mistrzów. Aleksander Śliwka show! Kędzierzynianie coraz bliżej awansu