Siatkówka. Izabela Bełcik zostaje w Chemiku Police

Izabela Bełcik z Chemika Police

Izabela Bełcik z Chemika Police (CEZARY ASZKIEŁOWICZ)

37-letnia rozgrywająca Chemika Police, Izabela Bełcik, podpisała nowy kontrakt z klubem mistrzyń Polski. Będzie to jej trzeci sezon spędzony w zespole z Północy.

- Gram w siatkówkę już wiele lat, prawie odkąd pamiętam. Lata mijają, a ja wciąż lubię wyjść na parkiet, zagrać mecz czy pójść na trening. Taki tryb życia znam, lubię i chcę dalej prowadzić. Cieszę się, że mam okazję realizować się w Chemiku, mistrzu Polski i klubie z aspiracjami na jego obronę  - mówi sama Izabela Bełcik.

Rozrywająca aż sześć razy w karierze sięgała po mistrzostwo Polski – poza tym zdobyła tyle samo medali innego koloru niż złoty. Raz wygrała Superpuchar Polski (2009), trzy razy krajowy Puchar; na swoim koncie ma także 2. miejsce w Pucharze CEV. W reprezentacji należała do ekipy „złotek” Andrzeja Niemczyka. W 2003 roku i dwa lata później zwyciężyła z zespołem w mistrzostwach Europy, a 2015 rok stał dla niej pod znakiem srebra w Igrzyskach Europejskich.

Bełcik jest dwunastą zawodniczką, która zagra w polickim zespole w sezonie 2017/2018. Wcześniej informowaliśmy o  Alex Holston, Malwinie Smarzek, Sladjanie Mirković, Stefanie Veljković, Natalii Mędrzyk, Marioli Zenik, Katarzynie Zaroślińskiej, Aleksandrze Krzos, Maret Belkestein-Grothues, Katarzynie Gajgał-Anioł i Biance Buszy.

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 21! "Wszyscy zagrali doskonałe zawody, wychodził każdy element rzemiosła siatkarskiego"

Czy rozpoznajesz polskich siatkarzy? [QUIZ]
1/13Zaczniemy banalnie. Jeśli nie odgadniecie, to ten siatkarz złapie się za głowę. Kto to?
Zobacz także
  • Stocznia Szczecin 3:1 Czarni Cerrad Radom Siatkówka. Stocznia Szczecin upadła
  • Siatkówka. Komplet widzów zobaczy debiut MVP mistrzostw świata. Piotr Gacek: Bartosz Kurek jest postacią magnetyczną
  • PlusLiga. Kolejny były zawodnik Stoczni dołączył do ONICO Warszawy!
Skomentuj:
Siatkówka. Izabela Bełcik zostaje w Chemiku Police
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX