Siatkówka. "Złotko" przedłużyło kontrakt z Chemikiem Police

Siatkarki Chemika Police kroczą w Orlen Lidze od zwycięstwa do zwycięstwa

Siatkarki Chemika Police kroczą w Orlen Lidze od zwycięstwa do zwycięstwa (ŁUKASZ WĘGRZYN)

35-letnia libero Chemika Police, Mariola Zenik, przedłużyła kontrakt z klubem. Sezon 2017/2018 będzie jej czwartym w drużynie mistrzyń Polski.

- Jeśli ktoś pyta, czemu zdecydowałam się zostać w Chemiku, to trudno mi jest odpowiedzieć. Po prostu to przyszło mi naturalnie, bo czuję się w Policach dobrze i nie chciałabym zmieniać otoczenia. Klub był zainteresowany dalszą współpracą, dlatego długo się nie zastanawiałam. Cieszę się, że zostaję - mówi Mariola Zenik.

Mariola Zenik zdobyła w karierze 13 medali mistrzostw Polski, w tym aż 7 złotych. Przez większość czasu grała w Polsce poza epizodami w Volley Modena (2004-2005) i w sezonie 2006/2007 w rosyjskim Zarieczje Odincowo. W kraju poza Chemikiem występowała między innymi w Muszyniance Muszyna, PGE Atomie Trefl Sopot oraz Stali Mielec. Jest złotą medalistką mistrzostw Europy z 2005 roku.

Zenik jest jedenastą zawodniczką, która na pewno zagra w Chemiku Police w sezonie 2017/2018. Wcześniej klub poinformował o  Alex Holston, Malwinie Smarzek, Sladjanie Mirković, Stefanie Veljković, Natalii Mędrzyk, Katarzynie Zaroślińskiej, Aleksandrze Krzos, Maret Belkestein-Grothues, Katarzynie Gajgał-Anioł i Biance Buszy.

Dotychczas z klubu odeszły Anna Werblińska, Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Aleksandra Jagieło (BKS Bielsko-Biała), Jelena Blagojević (Developres Rzeszów) oraz Madelaynne Montaño (Liu Jo Nordmeccanica Modena).

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 21! "Wszyscy zagrali doskonałe zawody, wychodził każdy element rzemiosła siatkarskiego"

Czy rozpoznajesz polskich siatkarzy? [QUIZ]
1/13Zaczniemy banalnie. Jeśli nie odgadniecie, to ten siatkarz złapie się za głowę. Kto to?
Zobacz także
  • Stocznia Szczecin 3:1 Czarni Cerrad Radom Siatkówka. Stocznia Szczecin upadła
  • Siatkówka. Komplet widzów zobaczy debiut MVP mistrzostw świata. Piotr Gacek: Bartosz Kurek jest postacią magnetyczną
  • PlusLiga. Kolejny były zawodnik Stoczni dołączył do ONICO Warszawy!
Skomentuj:
Siatkówka. "Złotko" przedłużyło kontrakt z Chemikiem Police
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX