Siatkówka. Wielki talent zostaje w Chemiku Police

Malwina Smarzek

Malwina Smarzek (KUBA ATYS)

Malwina Smarzek podpisała nowy kontrakt z Chemikiem Police. Mimo bardzo młodego wieku zawodniczka była podstawowym graczem mistrzyń Polski w poprzednim sezonie. To już dziesiąta siatkarka, która występować będzie w tym zespole w kolejnych rozgrywkach.

- Myślałam, że będę pełnić rolę zmienniczki, dostanę szansę od czasu do czasu. Okazało się, że grałam w wielu meczach ligowych, w finałach Pucharu Polski i występowałam w Lidze Mistrzyń – wylicza Malwina Smarzek.

Poza występami w regularnym sezonie zawodniczka była ważną postacią swojego zespołu w Pucharze Polski. W tych rozgrywkach wybrana została MVP i najlepszą przyjmującą. - Dla mnie był to pierwszy Puchar, pierwsze mistrzostwo i wspaniały sezon. Rozwijam się w tym klubie, zbieram doświadczenia na wciąż nowej dla mnie pozycji. Cieszę się, że zostaję w Policach na kolejny rok - dodaje. 

Wcześniej Smarzek występowała w SMS-ie PZPS Sosnowiec, MOS-ie Wola Warszawa i Legionovii Legionowo (2014-2016). W statystykach Orlen Ligi klasyfikowana była jeszcze jako atakująca. Zajęła 11. miejsce w zestawieniu.

Smarzek jest dziesiątą zawodniczką, która na pewno zagra w polickim zespole w sezonie 2017/2018. Wcześniej władze klubu podpisały kontrakt z  Alex Holston, Sladjaną Mirković, Stefaną Veljković, Natalią Mędrzyk, Katarzyną Zaroślińską, Aleksandrą Krzos, Maret Belkestein-Grothues, Katarzyną Gajgał-Anioł i Bianką Busa.

Klub opuściły między innymi Anna Werblińska, Joanna Wołosz (Imoco Voley Conegliano), Aleksandra Jagieło (BKS Bielsko-Biała) i Jelena Blagojević (Developres Rzeszów).

Liga Światowa. Jak duże problemy ma De Giorgi? "Nie mamy ani jednej mocnej broni"

Czy rozpoznajesz polskich siatkarzy? [QUIZ]
1/13Zaczniemy banalnie. Jeśli nie odgadniecie, to ten siatkarz złapie się za głowę. Kto to?
Zobacz także
  • Stocznia Szczecin 3:1 Czarni Cerrad Radom Siatkówka. Stocznia Szczecin upadła
  • Siatkówka. Komplet widzów zobaczy debiut MVP mistrzostw świata. Piotr Gacek: Bartosz Kurek jest postacią magnetyczną
  • PlusLiga. Kolejny były zawodnik Stoczni dołączył do ONICO Warszawy!
Komentarze (1)
Siatkówka. Wielki talent zostaje w Chemiku Police
Zaloguj się
  • kralik111

    0

    "Wielki talen zostaje w mistrzu Polski".

    Sara Kalisz, sp....aj gowniaro do nauki !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX